14 komentāri

LNT Ziņas un Skaties.lv aicina Lielbritānijā dzīvojošos tautiešus dalīties ar informāciju, cik daudz nākas nomaksāt nodokļos no saņemtās algas. Tas palīdzēs veikt salīdzinošu pētījumu par strādājošo nodokļu slogu Latvijā.

Lielbritānijas minimālās algas stundas likme ir 7,50 britu mārciņas, un tas nozīmē, ka alga nedēļā vai mēnesī ir tieši atkarīga no nostrādāto stundu skaita. Savukārt Latvijā tā ir fiksēta mēneša summa – 380 eiro. Taču liela daļa mūsu emigrantu pelna lielāku summu nekā britu minimālā alga.

”Nodokļu sistēma Lielbritānijā ir daudz draudzīgāka nekā Latvijā”, ”nodokļos Anglijā ir jāmaksā mazāk”, ”no nopelnītās britu algas vismaz redzi jēgu saviem nomaksātajiem nodokļiem” – šādas un līdzīgas atziņas LNT Ziņu filmēšanas grupa dzirdējām no tautiešiem Londonā, Rigbijā, Bostonā un Spaldingā. Taču kādas ir šīs algas un nodokļos nomaksātās summas, vēlamies veikt salīdzinošu pētījumu.

Balstoties uz savām algas lapiņām (payslip), aicinām tautiešus Lielbritānijā mums sniegt anonīmu informāciju – bez vārdiem, uzvārdiem, bez kompānijas nosaukuma -, bet kurā ir nedēļas izpeļņa vai mēnešalgā nopelnītā summa un nodokļos nomaksātā kopsumma.

Aizpildi anketu!

Lūdzam aizpildīt šo anketu vai arī vislabāk – augšupielādēt savu algas lapiņu (payslip) ar aizsvītrotu/aizkrāsotu vārdu, uzvārdu, kompānijas nosaukumu vai citu identificējošu informāciju. Piemērus skatīt zemāk.

 • Pievieno savu algas lapu šeit

  Maks. 10 MB

 • VAI

Algu lapas (payslip) piemēri:

Foto: LNT Ziņas

Foto: LNT Ziņas

Foto: LNT Ziņas

Informāciju izmantosim LNT Ziņu šīs nedēļas sižetā šo trešdien un portāla Skaties.lv rakstā par latviešiem Lielbritānijā.

Vēlamies uzsvērt, ka informācija tiks apkopota anonīmā veidā.

TOP komentāri

 • asja
  +15 +15 0

  asja

  mums pietiek un pāri paliek, varam atļauties ceļot, ko dzīvojot Latvijā nevarējām.Pat līdz Rīgai tikt bija jādomā kā un par kādam naudām.Vajag vēl zemāk nolaist Latviju uz grunti lai visi izbrauc kas var izbraukt.Un nevajag izdomāt,ka svešumā mēs esam vergi.Vergi nu jau ir mūsu mīļajā dzimtenē . Izdzīvotāji-domāju parasto tautu, pensionārus,nodokļu vergus.
 • Aizbrauceejs
  +12 +11 -1

  Aizbrauceejs

  Es iesaku visiem aizbrauceejiem ,vienkaarsi ignoreet so aptauju,Juus ,,Skaties,,redakcija pielavaat dienaam ilgi ,likaat provokaatoriskus rakstus par dziivojosiem aarzemees,jums vispaar kauna nav,es negribu buut komenteetaaju liimenii kas nirgaajaas iepriekseejos rakstos,bet citu macinos nav jaalien,ejiet un skaitiet naudu savos deputaatu makos,ja kas pat Anglijaa ir mazaak ministru nekaa Latvijaa.Aicinu tautiesus neatsaukties ,jo tad atkal saaksies nirgaasanaas no paliceeju puses.Valdieties tak Latvija.
 • Arii

  Arii

  iesaku ignoreet shos peerkamos LV meedijus, kas visu sho laiku dancoja peec ietekmiigo naudasmaisu stabules, un kopaa LV nolaidaa, ka cilveekiem jamuuk prom uz citaam valstiim! Tas taapat ir skaidrs, ka UK nodoklos samaksaa mazaak, un vairaak nopelna uz rokas, bez shaadas izoshnaasanas!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl