Kāda ir tava alga Lielbritānijā un cik daudz jānomaksā nodokļos?

14 komentāri
Kāda ir tava alga Lielbritānijā un cik daudz jānomaksā nodokļos?
Naudas zīme - Lielbritānijas mārciņa. (Foto: EPA/LETA)

LNT Ziņas un Skaties.lv aicina Lielbritānijā dzīvojošos tautiešus dalīties ar informāciju, cik daudz nākas nomaksāt nodokļos no saņemtās algas. Tas palīdzēs veikt salīdzinošu pētījumu par strādājošo nodokļu slogu Latvijā.

Lielbritānijas minimālās algas stundas likme ir 7,50 britu mārciņas, un tas nozīmē, ka alga nedēļā vai mēnesī ir tieši atkarīga no nostrādāto stundu skaita. Savukārt Latvijā tā ir fiksēta mēneša summa – 380 eiro. Taču liela daļa mūsu emigrantu pelna lielāku summu nekā britu minimālā alga.

”Nodokļu sistēma Lielbritānijā ir daudz draudzīgāka nekā Latvijā”, ”nodokļos Anglijā ir jāmaksā mazāk”, ”no nopelnītās britu algas vismaz redzi jēgu saviem nomaksātajiem nodokļiem” – šādas un līdzīgas atziņas LNT Ziņu filmēšanas grupa dzirdējām no tautiešiem Londonā, Rigbijā, Bostonā un Spaldingā. Taču kādas ir šīs algas un nodokļos nomaksātās summas, vēlamies veikt salīdzinošu pētījumu.

Balstoties uz savām algas lapiņām (payslip), aicinām tautiešus Lielbritānijā mums sniegt anonīmu informāciju – bez vārdiem, uzvārdiem, bez kompānijas nosaukuma -, bet kurā ir nedēļas izpeļņa vai mēnešalgā nopelnītā summa un nodokļos nomaksātā kopsumma.

Aizpildi anketu!

Lūdzam aizpildīt šo anketu vai arī vislabāk – augšupielādēt savu algas lapiņu (payslip) ar aizsvītrotu/aizkrāsotu vārdu, uzvārdu, kompānijas nosaukumu vai citu identificējošu informāciju. Piemērus skatīt zemāk.

Algu lapas (payslip) piemēri:

Foto: LNT Ziņas

Foto: LNT Ziņas

Foto: LNT Ziņas

Informāciju izmantosim LNT Ziņu šīs nedēļas sižetā šo trešdien un portāla Skaties.lv rakstā par latviešiem Lielbritānijā.

Vēlamies uzsvērt, ka informācija tiks apkopota anonīmā veidā.

14 komentāri