Kabulas lidostā turpinās nekārtības; afgāņu bēgļus atraida ar šāvieniem

5 komentāri
Kabulas lidostā turpinās nekārtības; afgāņu bēgļus atraida ar šāvieniem
REUTERS/SCANPIX

Pamatīgs haoss turpinās Afganistānas galvaspilsētas Kabulas lidostā – savus darbiniekus no valsts ar avioreisiem steidz izvest Lielbritānija, bet Vācijā nolaidusies lidmašīna ar 60 afgāņiem, kuriem piešķirts patvērums, vēsta TV3 Ziņas.

Kabulas lidostā 20. augustā atskanējuši šāvieni – šādā veidā karavīri mēģināja atvirzīt milzīgo pūli, kas centās ielauzties lidostā. Pēc tam, kad varu valstī pārņēma “Taleban”, arvien vairāk mierīgo iedzīvotāju cenšas visiem spēkiem pamest valsti, baidoties par savu un tuvinieku dzīvību.

afgāņu bēglis

“Esmu šeit iestrēdzis divas dienas. Devos pie amerikāņiem, viņi mani izstūma, viņi mani izdzina. Es devos pie vāciešiem, viņi mani sita ar nūjām, viņi apšaudīja mūs. Mans bērns ir vienu gadu vecs. Viņi izpūta gāzi un visi raudāja!”

Pirms četrām dienām lidostā notika incidents, kad no pūļa vairākiem cilvēkiem izdevās uzrāpties uz ASV lidmašīnas, un vairāki cilvēki pacelšanās laikā no lidaparāta nokrita. Šodien klajā nākusi informācija, ka viens no bojāgājušajiem bijusi 19 gadus vecs sportists, Afganistānas futbola jauniešu izlases dalībnieks.

Šodien Vācijā nolaidusies lidmašīna ar 60 Afganistānas pilsoņiem.

“Vissvarīgākais ir tas, ka varam piedāvāt šeit esošajiem cilvēkiem drošu patvērumu, ka viņi šeit ir labi aprūpēti, ka viņi var labi izgulēties, ka mēs pārbaudām, cik lielā mērā veselības jomā viss ir kārtībā. Mēs, protams, veiksim koronavīrusa testus, lai pārliecinātos, ka neviens nav inficēts,” apliecināja Brandenburgas bēgļu organizācijas pārstāvis Olafs Jansens.

Medijus 20. augustā pāršalca ziņa, ka, cenšoties atrast afgāņu izcelsmes vācu medija “Deutche Welle” žurnālistu, kas šobrīd jau strādā Vācijā, talibi pārmeklējuši vairākas mājas un nošāvuši vairākus žurnālista radiniekus. Citi radinieki spējuši aizbēgt no vajātājiem un patlaban slēpjas.

Savukārt Afganistānas eksprezidents Hamids Karzai ieradies vienīgās talibu nekontrolētajā provincē Pandžšīrā, lai tiktos ar “Taleban” pretinieku vadību.

5 komentāri