Kā raiba glezna – tāds skats paveras Ķīnas velosipēdu “kapsētās”

0 Komentāru
Kā raiba glezna – tāds skats paveras Ķīnas velosipēdu “kapsētās”
REUTERS/LETA

Pēdējo gadu laikā Ķīnā lielu popularitāti iemantojis bizness, kas piedāvā tā saucamo dalīšanos ar velosipēdiem. Lai gan projekta mērķis bijis diezgan cēls – kliedēt smogu pilsētās, ar laiku ielas pārpildījuši pamesti velosipēdi. 

Kā pērnā gada nogalē vēstīja medijs “The Guardian”, pēc trīs lielāko velosipēdu nomas uzņēmumu – “Mobike”, “Ofo” un “Bluegogo” bankrota, tūkstošiem velosipēdu nonāca tā sauktajās “velosipēdu kapsētās”.

Vietās, kur tagad “atdusas” reiz izmantotie velosipēdi paveras iespaidīgi skati – tos iemūžināt izdevies vairāku foto aģentūru fotogrāfiem.

“Pirmajā acu uzmetienā fotogrāfijas atgādina gleznas, kurās attēlotas milzu skulptūras. Taču realitātē “skulptūras” ir milzu kaudzes ar velosipēdiem, kas izvietoti teritorijās, kas pielīdzināmas futbola laukuma izmēram. Lai sakrāmētu velosipēdus kaudzē, tiek pat izmantotu ceļamkrāni,” tā velosipēdu krātuves raksturo “The Guardian”.

Tāpat “The Guardian” vēsta, ka velosipēdu nomas bizness radījis arī citu problēmu Ķīnas pilsētās – velosipēdu lietotāji pēc pakalpojuma izmantošanas nereti atstāj velosipēdus, kur pagādās, līdz ar to tiek noslogotas ielas.

 

0 Komentāru