Kā izskatās Iskander raķetes, kuras apdraud Latviju

Komentāri

Kā zināms, Krievija šonedēļ pavēstīja par vairāku raķešu kompleksu Iskander vienību pārvietošanu uz Kaļiņingradas apgabalu. Skaties.lv piedāvā apskatīt, kā izskatās šī raķešu sistēma un kāpēc tā ir bīstama un izraisa satraukumu.

Ballistisko raķešu sistēma Iskander, kas iekļauta Krievijas armijas bruņojumā kopš 2006. gada, ir paredzēta stratēģiski svarīgu objektu iznīcināšanai, un tās darbības rādiuss ir no 50 līdz 500 kilometriem, bet pēc dažiem datiem – līdz 700 kilometriem. Tas nozīmē, ka, izvietojot šo raķešu sistēmu Kaļiņingradā, Krievija zināmā mērā kontrolē visu Baltijas jūras reģionu, jo raķetes darbības rādiuss ļauj sasniegt gandrīz jebkuru stratēģiski nozīmīgu vietu Baltijas jūrā un tās apkārtnē. Tas nozīmē arī to, ka militāra konflikta gadījumā Iskander raķetes būs viens no tiem iemesliem, kāpēc NATO būs grūtības sniegt reālu palīdzību.

Komentējot Krievijas paziņojumu par Iskander raķešu pārvietošanu uz Kaļiņigradu Latvijas AM preses pārstāvis Kaspars Galkins aģentūrai LETA teica, ka šis solis nav vērsts tikai pret Baltijas valstīm, bet gan pret visu NATO kopumā, jo Baltijas valstis jau sen ir to Iskander raķešu rādiusā, kas atrodas Krievijas kontinentālajā daļā.

Foto: Iskander raķešu sistēma

Krievijas Aizsardzības ministrijas oficiālais pārstāvis ģenerālmajors Igors Konašenkovs paziņoja, ka Krievija jau agrāk militārās sagatavošanas laikā izvietojusi Iskander Kaļiņingradas apgabalā un to darīs arī turpmāk.

Tikmēr Aizsardzības ministrija piektdien paziņoja, ka Baltkrievijā, Brestā, sākušās kopīgas Baltkrievijas Speciālo operāciju spēku un Krievijas Gaisa desanta karaspēka mācības, kurās piedalās vairāk nekā 1000 karavīru un tehnikas vienības.

Video: Iskander darbībā

Lasi vēl