“Jūsu dienas ir skaitītas, un jūs tiksiet sakauti!” – Rietumi nogalina slavenu teroristu Džihāda Džonu

5 komentāri
“Jūsu dienas ir skaitītas, un jūs tiksiet sakauti!” – Rietumi nogalina slavenu teroristu Džihāda Džonu
AFP/LETA

ASV spēki Sīrijā veikuši uzbrukumu vienam no slavenākajiem Islāma valsts kaujiniekiem, kas Rietumu masu informācijas līdzekļos iesaukts par Džihāda Džonu.

Uzbrukumā izmantots bezpilota lidaparāts, un tas noticis Sīrijas pilsētā Rakā. Avoti ASV Bruņotajos spēkos uzskata, ka Džihāda Džons uzbrukumā gājis bojā.

Kuveitā dzimušais Lielbritānijas pilsonis bija redzams daudzos video, kuros redzama nežēlīga izrēķināšanās ar Islāma valsts sagrābtajiem ķīlniekiem.

Tiek uzskatīts, ka Mohameds Emvazi ieradies Sīrijā pirms diviem gadiem un vēlāk pievienojies Islama valsts kaujiniekiem. Lai arī viņam nebija nekādas militāra rakstura lomas džihādistu organizācijā, viņš bija viens no Rietumvalstu meklētākajiem teroristiem.

Džons Kerijs, ASV valsts sekretārs:

Šodien koalīcijas spēki veica gaisa triecienu, kura mērķis bija Mohameds Emvazi, Lielbritānijas pilsonis, kas pazīstams arī kā Džihāda Džons. Videoierakstos, kurus publiskojusi Islāma valsts, redzams, ka viņš ir piedalījies šaušalīgās amerikāņu žurnālistu Stīvena Sotlofa un Džeimsa Foulija, amerikāņu palīdzības organizāciju darbinieka Abdul-Rahmana Kassiga, Lielbritānijas pilsoņu Deivida Heinas un Alana Henninga, kā arī Japāņu žurnālista Jendži Goto un daudzu citu ķīlnieku slepkavībās. Mēs vēl izvērtējam šā trieciena rezultātus, taču teroristiem būtu jāzina, – jūsu dienas ir skaitītas, un jūs tiksiet sakauti!

5 komentāri