Jūrmala un Batumi nolēmušas sadarboties

0 Komentāru
Jūrmala un Batumi nolēmušas sadarboties
Foto: Flickr.com

Divus kūrortpilsētas – Jūrmala Latvijā un Batumi Gruzijā – nolēmušas sadarboties. Valsts prezidenta Andra Bērziņa vizītes laikā Gruzijā slēgts sadarbības līgums, kura stūrakmens – kultūras dzīve.

Pretrunīgi vērtētais festivāls Jaunais vilnis šķiet Jūrmalā vairs netiks rīkots. Iespējams, tā trūkumu pilsētai kaut kādā mērā spēs kompensēt noslēgtais līgums ar Gruzijas kūrortpilsētu Batumi. Paraksti uz līguma tika likti laikā, kad Gruzijā viesojās Valsts prezidents Andris Bērziņš.

Abas pilsētas apņēmušās attīstīt sadarbību tūrismā, savstarpēji popularizējot kultūru, dabu un apskates objektus.

Batumi mērs Giorgijs Ermakovs:
Tie būs gan koncerti, gan kultūras programmas, kuras mēs īstenosim Jūrmalā. Mēs rādīsim Jūrmalai savas iespējas, mūsu tūrisma potenciālu. Tāpat Gruzijā tiks pārstāvēta Jūrmala. Mums ir ļoti daudz festivālu, svinamo dienu. Īpaši vasarā, kad Batumi uzņem daudz viesu.

Spēcināt Latvijas sadarbību ar Batumi varētu arī tajā atklātais goda konsulāts. Tikmēr vēstniecībā Tbilisi latviešu valodu apgūt dodas arī kāda gruzīniete.

Natia Čabukiani, mācās latviešu valodu:
Mani draugi saka, ka es laikam iepriekšējā dzīvē esmu bijusi latviete. Es esmu spāņu valodas speciāliste. Spānijā neko savu neatradu, bet ar Latviju, tās vēsturi laikam velku kādas paralēles ar savu valsti. Es ļoti gribu, lai mana valsts arī velk paralēles, ņem piemēru.

Kopt latvietību Gruzijā kādreiz bijis sarežģītāk, atzīst bijusī Latvijas goda konsule.

Bijusī Latvijas goda konsule Gruzijā Regīna Jakobidze:
Bija brīdis kaut kur 90to gadu sākumā, kad visi kontakti ar Latviju pazuda. Ne internets tad bija, ne televīzija, līdz mums nenonāca avīzes, mēs neko nezinājām, iekļuvām informācijas izolētībā. Un tas bija viens briesmīgs brīdis.

Jaunajai paaudzei piekļūt latviešu kultūrai kļuvis vieglāk. Tam palīdz Gruzijas latviešu biedrības svētdienas skola.

Vairākiem desmitiem Gruzijā dzīvojošo latviešu dzīvi atvieglotu iespēja pretendēt uz dubultpilsonību, kas patlaban liegts. Par to tagad rakstiski informēts arī Valsts prezidents.

Pagaidām gan ātrs risinājums šajā jautājumā solīts netiek.

0 Komentāru