Junkers: Katru sīkāko problēmu nevajag ”eiropeizēt”

Komentāri
Junkers: Katru sīkāko problēmu nevajag ”eiropeizēt”
Foto: EPA/LETA

Eiropas Komisijas (EK) jaunievēlētais prezidents Žans Klods Junkers uzskata, ka  ”katru sīkāko Eiropas Savienības (ES) problēmu nevajag eiropeizēt”. Tā bijušais Luksemburgas premjerministrs izteicies Eioropas Parlamenta (EP) deputātiem pirms viņa ievēlēšanas.

”Beigsim arī vainot Briseli visā, kas nogājis greizi. Ja jūs sakāt “jā” Briselē, nesakiet “nē” citur. Mums jādarbojas kā komandai un jārespektē kopienas lēmumu pieņemšanas metode”,” debatēs norādīja Ž. K. Junkers, tajā pašā laikā norādot: ”Tomēr nevajadzētu “eiropeizēt” katru sīkāko problēmu, kas rodas Eiropas Savienībā, jākoncentrējas uz lielajiem jautājumiem.”

Ž. K. Junkera solījumu vidū izskanēja arī  tā dēvētās “troikas” (krīžu glābšanas trijotne, ko veido Eiropas Komisija, Eiropas Centrālā banka un Starptautiskais Valūtas fonds) demokratizēšana un Eiropas enerģētikas savienības izveidošana. Tāpat jaunais EK vadītājs apņēmās padarīt elastīgāku Stabilitātes un izaugsmes paktu.

Ž. K. Junkera runa zālē izpelnījās gan aplausus, gan svilpienus. Neglaimojošos svilpienus un izsaucienus ”blēņas!” jaunievēlētais EK vadītājs saņēma no eiroskeptiķiem pēc tam, kad pauda, ka eiro ”aizsargā Eiropu, tās ekonomiku, tās pilsoņus”.

Skaties.lv jau vēstīja, ka 15. jūlijā par EK prezidentu Eiropas Parlamenta (EP) deputāti ievēlēja bijušo Luksemburgas premjerministru un Eiropas Tautas partijas (ETP) izvirzīto kandidātu Žanu Klodu Junkeru. Par Junkera kandidatūru balsoja 422, bet pret – 250 likumdevēji.

Lasi vēl