Junkers: Brexit nerada draudus Eiropas Savienībai

0 Komentāru
Junkers: Brexit nerada draudus Eiropas Savienībai
AP/Scanpix

Lielbritānijas lēmums izstāties no Eiropas Savienības bija galvenais temats, kam pievērsa uzmanību eiroparlamentārieši debatēs pēc Žana Kloda Junkera ikgadējās runas par situāciju Eiropas Savienībā.

Eiropas Komisijas prezidenta uzstāšanās Eiroparlamentā ar runu par stāvokli Eiropas Savienībā ir kļuvusi par tradīciju. Tās laikā tiek akcentētas aktuālākas problēmas un izklāstītas nākamā gada prioritātes.

Šoreiz uzstāšanās tika aizvadīta Brexit zīmē.

Nevilcināties ar izstāšanos britu valdību aicināja arī eiroparlamentārieši emocionālās debatēs, kas sekoja pēc Junkera runas.

Virkne deputātu pārmeta Eiropas Komisijai, ka tā, par spīti britu lēmumam izstāties, joprojām īsteno politiku, kas turpina atsvešināt Eiropas Savienības pilsoņus, ko veicina arī nevienlīdzīgā attieksme pret dalībvalstīm.

Junkeru kritizējot par nespēju risināt samilzušo krīzi, debates pārauga personiskos apvainojumos.

Taču trūkties nācās arī britu eiroskeptiķim Naidželam Farāžam, kurš izpelnījās asus pārmetumus par Eiropas Savienības dzīšanu iznīcībā.

Gijs Ferhofstads, kurš Eiropas Parlamenta vārdā vadīs sarunas ar Lielbritāniju par izstāšanos, vienlaikus ir pārliecināts, ka trieciens, ka devis Brexit, ir pārvēršams par Eiropas veiksmes stāstu.

0 Komentāru