Junkers aicina izveidot kopīgu Eiropas armiju

Komentāri
Junkers aicina izveidot kopīgu Eiropas armiju
Foto: LETA

Eiropas Komisijas prezidents Žans Klods Junkers svētdien aicinājis izveidot kopīgu Eiropas armiju, norādot, ka šādam solim būtu simboliska nozīme apstākļos, kad pieaug spriedze attiecībās ar Krieviju.

“Tas palīdzētu mums veidot kopīgu ārpolitiku un drošības politiku un kopīgi uzņemties atbildību par notikumiem pasaulē,” viņš sacījis izdevumam Welt am Sonntag, vienlaikus akcentējot, ka šāda armija nekonkurētu ar NATO.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pēc Junkera teiktā, tāds solis arī nenozīmētu, ka šī armija tūdaļ jāliek lietā, bet tādējādi Eiropa nopietni apliecinātu Krievijai gatavību aizstāvēt savas vērtības un vienlaikus parādītu visai pasaulei, ka starp ES valstīm nekad nebūs kara.

Kopīgi ES bruņotie spēki arī ļautu efektīvāk izmantot līdzekļus aizsardzības izdevumiem un sekmētu ciešāku dalībvalstu integrāciju, viņš piebildis.

Iespējams, ka Junkera ierosinājums varētu nepatikt Lielbritānijai, kas neatbalsta dziļāku bloka integrāciju, bet tas jau radis atbalstu Vācijā.

Vācijas aizsardzības ministre Urzula fon der Leiena pagājušajā mēnesī izteica cerību, ka, ja ne viņas bērni, tad mazbērni pieredzēs Eiropas Savienotās Valstis ar savu armiju.

Bundestāga ārlietu komitejas vadītājs Norberts Rētgens savukārt norādījis, ka kopīga ES armija ir Eiropas vīzija, kurai ir pienācis laiks, raksta Welt am Sonntag.

Izdevums arī norāda, ka bijušais NATO ģenerālsekretārs Havjers Solana pirmdien Briselē publiskos ziņojumu “Ciešāka savienība Eiropas aizsardzībā”, aicinot izstrādāt jaunu Eiropas drošības stratēģiju, kas paredzētu arī militāras iejaukšanās iespēju ārpus ES robežām.

Lasi vēl