Komentāri
Joprojām nav ziņu par pazudušo latviešu jūrnieku; radinieki devušies uz Sahalīnu
FOTO: SCANPIX

Par pagājušajā nedēļā Kamčatkas piekrastē avarējušā zvejas kuģa Daļnij Vostok trešo latviešu jūrnieku joprojām nav apstiprinošu ziņu, informē Ārlietu ministrijas preses sekretārs Ivars Lasis.

Ministrijas pārstāvis norādīja, – teorētiski pastāv iespēja, ka viņš ir šobrīd vēl neatpazīto bojāgājušo jūrnieku vidū, kuru mirstīgās atliekas jau atvestas uz Sahalīnu.

“Tiks veikta identifikācija,” skaidroja Lasis, piebilstot, ka trešā jūrnieka radinieces – sieva un meita – šodien dodas uz Sahalīnu, kur plāno ierasties ceturtdien, 9. aprīlī. “Latvijas vēstniecības Maskavā pārstāve, kura šobrīd atrodas Južnosahaļinskā, ar viņām tiksies un sniegs nepieciešamo atbalstu,” viņš piebilda.

Tāpat Lasis informēja, ka jau vakar Latvijas vēstniecības Krievijā Konsulārās nodaļas pārstāve tikusies ar abiem izglābtajiem Latvijas jūrniekiem. Abi jūrnieki izmitināti viesnīcā un viņu veselības stāvoklis ir normāls, norādīja Lasis, piebilstot, ka viņi šobrīd jūtas labi.

“Šobrīd turpinās traģēdijas/negadījuma izmeklēšanas komisijas darbs – arī divi Latvijas jūrnieki turpina sniegt liecības, viņiem piemērots cietušā statuss. Tiklīdz komisija būs iztaujājusi abus jūrniekus, viņi varēs atgriezties Latvijā. Latvijas vēstniecības pārstāve viņiem izsniegs atgriešanās apliecības ceļošanai uz Latviju,” viņš sacīja.

Savukārt vaicāts, vai Latvijas jūrnieki ir aizturēti vai arestēti, Lasis norādīja, ka pašlaik šādu ziņu nav.

“Latvijas Ārlietu ministrijas Konsulārais departaments visu laiku turpina uzturēt kontaktus ar visu trīs jūrnieku tuviniekiem,” viņš rezumēja.

Kā ziņots, traleris Daļnij Vostok avarēja 2. aprīlī ap plkst. 6.15 pēc vietējā laika. SOS signāls no tralera netika saņemts.

Kuģis būvēts 1989. gadā Krievijā. Līdz 2014. gadam tas ar nosaukumu Stende kuģojis Baltijas jūrā un bāzējies Rīgā.

Pērn kuģi iegādājies uzņēmums Magellan, un tas pārbraucis uz Krievijas Tālajiem Austrumiem, kur kuģim piešķirts jauns vārds. Tā bāzes osta bijusi Neveļska, Sahalīnā.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl