Jestri kadri: Berlīnes zoodārza iemītnieki mielojas ar Ziemassvētku eglītēm

0 Komentāru
Jestri kadri: Berlīnes zoodārza iemītnieki mielojas ar Ziemassvētku eglītēm
AFP / SCANPIX

Lielākajā daļā pasaules Ziemassvētki jau aizvadīti, un daudzi prāto, kur likt jau nobirušās vai tā arī nepārdotās Ziemassvētku eglītes.

Kamēr Latvijā daudzviet tirgotāji tās pametuši tirdzniecības vietā ar domu, ka tās nogādās izgāztuvē, tikmēr Berlīnē atrasts visai cēls risinājums, ko darīt ar pāri palikušajām zaļsvārcēm.

Lasi vēl: Žēlīgs skats Purvciemā – pamestas neizpārdotās Ziemassvētku eglītes

Kad visiem Ziemassvētku svinēšana jau sen aiz muguras, Berlīnes zoodārza iemītniekiem tikai tagad sācies īstais svētku laiks.

”Ziemassvētki ir beigušies, eglīšu pārdevēji nevarēja pārdot visas eglītes, tāpēc mēs tās savācām un izbarojam saviem dzīvniekiem. Zooloģiskā dārza darbinieki tās ir labi izrotājuši ar papriku un ābolu gabaliņiem,” stāsta Berlīnes Zooloģiskā dārza darbinieks Florians Ziks.

Mūžzaļie kociņi satur vitamīnus un veicina elpošanas orgānu darbību, tāpēc dzīvnieki labprāt ar tām mielojas. Egles pārsvarā ir ziloņu, kamieļu, cūciņu ēdienkartē. Kamēr vieni mielojas ar zaļsvārcēm, citi zvēri tās labprāt izmanto rotaļām.

“Daudziem dzīvniekiem koki ir izklaide, viņi var spēlēties artiem, viņi var mest kokus, tas ir kaut kas jauns viņu vidē, kas viņiem vispirms ir jāizpēta. Mēs vēlamies sniegt dzīvniekiem daudzveidīgu ikdienas dzīvi, un šie koki ļauj mums to darīt,” saka Ziks.

0 Komentāru