Jemenas huti kaujinieki sagrābuši lidostu

Komentāri
Jemenas huti kaujinieki sagrābuši lidostu
epa04672932 An armed member of the Houthi militia stands guard as people inspect the scene of a suicide attack a day after it targeted a Houthi mosque in Sana'a, Yemen, 21 March 2015. Suicide bombers on 20 March had targeted two mosques in the Yemeni capital held by the Shiite rebel Houthis, killing themselves and 137 others, reports said. Some 345 were wounded in the attacks, which occurred during the congregational noon prayers, according to the Al-Masirah TV broadcaster. The Islamic State militant group claimed responsibility for the assaults in Sana'a and a fifth suicide attack also mounted Friday in the Houthis' far northern stronghold of Saada. EPA/YAHYA ARHAB (Foto: LETA)

Šiītu huti kaujinieki svētdien sagrābuši savā kontrolē lidostu stratēģiski svarīgajā Jemenas pilsētā Taizā, ziņo avoti drošības spēkos.
Taiza atrodas starp huti sagrābto Jemenas galvaspilsētu Sanu un Adenu, kur pēc izkļūšanas no kaujinieku gūsta februārī patvērās Jemenas prezidents Abdrabuhs Mansurs Hadi.

Avoti ziņo, ka lidostu ieņēmuši aptuveni 300 huti kaujinieki un to sabiedrotie un no Sanas turpina pienākt papildspēki. Huti pusē karo arī spēki, kas lojāli eksprezidentam Ali Abdullam Saleham.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Huti kaujinieki ieņēmuši arī vairākus Taizas rajonus un izvietojuši kontrolpunktus aptuveni 80 kilometrus uz dienvidiem no pilsētas, ziņo avoti.

Kopš Saleha demisijas pēc tautas sacelšanās 2012.gadā stabilitāte Jemenā tā arī nav iestājusies.

Jemenas ziemeļus kontrolē Irānas atbalstītie šiītu huti kaujinieki un to sabiedrotie, tikmēr dienvidos dominē prezidenta Hadi sabiedrotie.
Turpinās kaujas arī ar starptautiskās teroristiskās organizācijas “Al Qaeda” nemierniekiem un citiem teroristu grupējumiem.

ASV evakuējušas savas militārpersonas no Jemenas

ASV evakuējušas savas militārpersonas no Jemenas, kur huti kaujinieku uzbrukumi gandrīz noveduši valsti pie pilsoņkara. ASV evakuējušas savus darbiniekus drošības apsvērumu dēļ.
Jau vēstīts, ka piektdien Jemenas galvaspilsētā Sanā sprādzienos, par kuriem atbildību uzņēmies teroristu grupējums Islāma valsts, dzīvību zaudēja 142 cilvēki.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl