Jaunzēlandes valdība pirmdien lems par likuma izmaiņām, lai pastiprinātu ieroču kontroli

3 komentāri
Jaunzēlandes valdība pirmdien lems par likuma izmaiņām, lai pastiprinātu ieroču kontroli
AFP/SCANPIX

Jaunzēlandes terora aktā nogalināto skaits pieaudzis līdz 50 cilvēkiem, bet slimnīcā turpina ārstēties vairāk nekā 30 ievainoto, no kuriem 12 atrodas reanimācijā.

Tikmēr policija ir pabeigusi vairāku nogalināto identificēšanu un nodevusi tos piederīgajiem, lai bojāgājušos varētu apglabāt. Policija informē, ka identificēšanas procesu plānots pilnībā pabeigt līdz trešdienai.

“Aizvadītās 40 stundas upuru ģimenēm ir bijušas ārkārtīgi traumējošas, un daudzi vispār nav gulējuši. Ģimenēm turklāt nav bijusi iespēja apglabāt savus tuviniekus saskaņā ar musulmaņu tradīcijām. Mēs ļoti smagi strādājam, lai mazinātu viņu sāpes,” norāda Jaunzēlandes policijas priekšnieka vietnieks Valijs Haumaha.

Savukārt Jaunzēlandes valdība pirmdien, 28. martā, plāno sākt apspriest izmaiņas ieroču aprites likumos, lai pastiprinātu ieroču kontroli.

Kā ziņots, piektdien divās Kraistčērčas mošejās tika sarīkota apšaude. Par slaktiņa rīkošanu apsūdzības izvirzītas 28 gadus vecajam Austrālijas pilsonim Brentonam Tarantam. Viņš atrodas ieslodzījumā. Saskaņā ar jaunāko informāciju, policija Tarantu uzskata par vienīgo, kurš vainojams asiņainākajā uzbrukumā, kāds pieredzēts miermīlīgajā salu valstī.

3 komentāri