Jaunzēlandes valdība nolemj padarīt stingrākus šaujamieroču iegādes un glabāšanas noteikumus

1 komentārs
Jaunzēlandes valdība nolemj padarīt stingrākus šaujamieroču iegādes un glabāšanas noteikumus
EPA/SCANPIX

Reaģējot uz pagājušajā nedēļā notikušajiem uzbrukumiem divām mošejām, kuros labējais ekstrēmists nošāva 50 cilvēkus, Jaunzēlandes valdība pirmdien, 18. martā, nolēma padarīt stingrākus šaujamieroču iegādes un glabāšanas noteikumus.

Premjerministre Džasinda Ārderna pēc ministru kabineta sēdes žurnālistiem sacīja, ka valdība pieņēmusi principiālu lēmumu padarīt šos noteikumus stingrākus, bet sīkāka informācija tiks publiskota nākamnedēļ.

“Jārīkojas tagad,” uzsvēra premjere.

“Lēmumu ir pieņēmusi valdība, mēs esam vienoti,” sacīja Ārderna. Viņai līdzās stāvēja vicepremjers Vinstons Pīterss, kura vadītā partija “Jaunzēlande vispirms” līdz šim iebilda pret to, ka ieroču iegādes un glabāšanas noteikumi varētu tikt padarīti stingrāki.

Pīterss žurnālistiem sacīja, ka tagad šajā jautājumā pilnībā atbalsta premjerministri, kas ir arī Leiboristu partijas līdere.

“Realitāte ir tāda, ka piektdien vienos pēcpusdienā mūsu pasaule mainījās uz visiem laikiem, tāpēc mainīsies arī mūsu likumi,” piebilda Pīterss.

Jau ziņots, ka piektdien labējais ekstrēmists, Austrālijas pilsonis Brentons Tarants Kraistčērčā lūgšanu laikā sarīkoja apšaudes divās mošejās, nogalinot 50 cilvēkus.

Kraistčērčas ieroču veikala “Gun City” īpašnieks Deivids Tipls pirmdien paziņoja, ka Tarants viņa veikalā iegādājies četrus ieročus un munīciju, pasūtījumu veicot pa elektronisko pastu. Tipls norādīja, ka šāds iegādes veids ir likumīgs, un ka veikalam ir iespēja pārbaudīt, vai pircējam ir ieroču glabāšanas atļauja.

Jau vēstīts, ka Tarants, kurš apsūdzēts par 50 cilvēku nogalināšanu apšaudēs divās mošejās Jaunzēlandes pilsētā Kraistčērčā, atteicies no advokāta un tiesā aizstāvēsies pats.
1 komentārs