Jaunzēlandes iedzīvotājiem bez pašizolācijas ievērošanas atļauj lidojumus uz atsevišķām vietām Austrālijā

Pievienot komentāru
Jaunzēlandes iedzīvotājiem bez pašizolācijas ievērošanas atļauj lidojumus uz atsevišķām vietām Austrālijā
AAP/SCANPIX

Austrālijas valdība noslēgusi līgumu par ierobežotu ceļojumu “burbuli” pāri Tasmāna jūrai, kas Jaunzēlandes iedzīvotājiem atļauj lidot uz atsevišķām vietām Austrālijā bez pašizolācijas ievērošanas, kamēr Jaunzēlandes valdība joprojām nav gatava ceļojumiem bez karantīnas, vēsta Jaunzēlandes medijs “RNZ’s Daily Newsletter”.

Austrālijas premjerministrs Skots Morisons paziņojis par jaunumiem visā Tasmāna jūrā pēc sarunas ar Jaunzēlandes premjerministri Džasindu Ārdenu – ceļojumi uz Austrālijas apdzīvotāko štatu Jaundienvidvelsu un Ziemeļu teritoriju Jaunzēlandes iedzīvotājiem būs atļauti bez karantīnas ievērošanas, sasniedzot Austrāliju.

“Šis ir pirmais posms, ko mēs ceram redzēt kā Trans-Tasmānijas “burbuli” starp abām valstīm,” teica Austrālijas premjerministra vietnieks. Austrālija robežas ar Jaunzēlandi atkal plāno atvērt piektdien, 16.oktobrī. Tas jaunzēlandiešiem un citiem Jaunzēlandes iedzīvotājiem, kuri iepriekšējās 14 dienās nav bijuši apgabalā, kas Jaunzēlandē ir noteikts kā Covid-19 karstais punkts, ļaus ceļot bez karantīnas.

Taču pagaidām izmaiņas neļaus Austrālijas iedzīvotājiem ceļot uz Jaunzēlandi. Tas, kad Austrālijas iedzīvotāji atkal varēs doties uz Jaunzēlandi, būs Ārdenas ziņā, kura paziņojusi, ka joprojām ir pārāk nedroši atvērt Jaunzēlandes robežas Austrālijai.

“Viņiem ir krasi atšķirīga stratēģija [attiecībā uz Covid-19 drošības pasākumiem] salīdzinājumā ar mums, tāpēc viņi pieņem šo lēmumu. (..) Mums, protams, ir jāaizsargā iedzīvotāji Jaunzēlandē,” paudusi Jaunzēlandes premjerministre. Pirms neilga laika premjerministres pārstāvis apstiprinājis, ka analoga joprojām ir visas Jaunzēlandes valdības nostāja.

Ārderna mudināja iedzīvotājus Jaunzēlandē tērēt savus tūrismam paredzētos līdzekļus iekšzemē, un brīdināja, ka tiem, kas dodas ārpus valsts, atgriežoties būs jāievēro pašizolācija. Robežas brīvai ceļošanai netiks atvērtas, kamēr nav droši to darīt.

Nacionālās partijas līdere Džūdita Kolinsa sacīja, ka jaunzēlandieši varēs doties uz dažiem Austrālijas štatiem, bet, kad viņi atgriezīsies, viņiem būs jādodas karantīnā. Tāpēc daži Jaunzēlandes iedzīvotāji Austrālijā, teiksim apciemojot radus, var nolemt palikt ilgāk. Jaunzēlandi nevarēs apmeklēt arī Austrālijas iedzīvotāji. Tā rezultātā varētu ciest arī vietējais Jaunzēlandes tūrisms, jo rocīgākie valsts iedzīvotāji, kas gatavojas doties uz Austrāliju un tērēt tur savu naudu, Austrālijā varētu palikt ilgāk tā vietā, lai daļu ceļošanai paredzētā laika atvēlētu pašu valsts apskatei.

Vienlaikus Jaunzēlandes tūrisma jomas eksperti pozitīvi vērtē abu valstu valdību sarunas, paužot cerības, ka robežas var pienācīgi atvērties pirms Ziemassvētkiem.