Jaunzēlande vēlreiz “uzvarējusi cīņā” ar Covid-19

6 komentāri
Jaunzēlande vēlreiz “uzvarējusi cīņā” ar Covid-19
EPA / SCANPIX

Jaunzēlandei vēlreiz izdevies gūt uzvaru cīņā ar jauno kornavīrusu un valstī vairs nav neviena aktīva Covid-19 gadījuma, trešdien paziņojis veselības ministrs Kriss Hipkinss.

Iepriekš Jaunzēlandei izdevās noturēties vairāk nekā simts dienas bez lokāliem jaunā koronavīrusa transmisijas gadījumiem, līdz augustā valsti skāra jauns vīrusa uzliesmojums.

Kopš tā laika tika atklāti 186 lokāli jaunā koronavīrusa transmisijas gadījumi, bet visi saslimušie ir atveseļojušies, paziņoja Hipkinss.

“Šī ir liela robežšķirtne. Jaunzēlandieši ar savu kolektīvo rīcību ir vēlreiz apspieduši vīrusu,” sacīja ministrs.

Taču viņš aicināja cilvēkus neatslābt, akcentējot, ka nepieciešama konstanta modrība un komandas darbs, lai būtu soli priekšā vīrusam.

Hipkinss sacīja, ka jaunzēlandieši var tiešām lepoties ar to, ka viņiem otro reizi izdevies izskaust Covid-19, bet norādīja, ka saglabājas risks, ka vīruss var atgriezties.

Ministrs sacīja, ka augustā reģistrētais uzliesmojums šomēnes tiks oficiāli pasludināts par “slēgtu”, ja nebūs jaunu gadījumu divus inkubācijas periodus.

Jaunzēlande trešdien paziņoja par trīs jauniem Covid-19 gadījumiem, bet neviens no tiem nebija lokālas transmisijas gadījums. Visi saslimušie bija iebraucēji no ārvalstīm.

Jauni lokāli transmisijas gadījumi Jaunzēlandē nav reģistrēti 12 dienas.

Jaunzēlandē kopumā reģistrēti 1505 Covid-19 gadījumi, tostarp 25 beigušies letāli.