Jaunzēlandē noticis vulkāna izvirdums; ir vismaz viens bojāgājušais

4 komentāri
Jaunzēlandē noticis vulkāna izvirdums; ir vismaz viens bojāgājušais
REUTERS / SCANPIX

Tūristu iecienītajā Jaunzēlandes Vaita salā pirmdien, 9.decembrī, noticis vulkāna izvirdums, kurā gājis bojā vismaz viens cilvēks, paziņojusi policija, piebilstot, ka bojāgājušo skaits var pieaugt.

“Es varu apstiprināt, ka ir viens bojāgājušais,” sacīja policijas komisāra vietnieks Džons Tims. Viņš atklāja, ka joprojām nav zināms, kas noticis ar vairākiem cilvēkiem, kuri atradās uz salas, un pašreiz ir pārāk bīstami sūtīt uz salu policiju un glābējus.

Jaunzēlandes policija informēja, ka izvirduma laikā salā vai salas tuvumā atradušies aptuveni 50 cilvēki. Sākotnēji tika ziņots, ka to skaits mērāms ap simtu.

Valsts premjerministre Džasinda Ārderna sacīja, ka izvirduma laikā salā atradušās vairākas tūristu grupas, tostarp ārvalstu tūristi.

Vismaz 23 cilvēki ir izglābti, bet 27 cilvēku atrašanās vieta joprojām nav zināma.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības pārstāvis medijiem atklāja, ka saskaņā ar viņa rīcībā esošo informāciju medicīniskā palīdzība bijusi nepieciešama aptuveni 20 cilvēkiem.

“Tas bija diezgan eksplozīvs izvirdums,” vietējai radio stacijai sacīja vulkanologs Breds Skots.

Jaunzēlandes varasiestādes izsludinājušas brīdinājumu par mērenu vulkāna izvirdumu Vaita salā, norādot, ka situācija vulkāna tuvumā ir bīstama.

Vaita sala ar tās aktīvo vulkānu atrodas 48 kilometrus no Ziemeļsalas, kas ir otra lielākā Jaunzēlandes sala. Vulkānu ik gadu apmeklē aptuveni 10 000 vietējo un ārvalstu tūristu.

Video no notikuma vietas

4 komentāri