Jaunzēlande ievieš “ceļa karti” pandēmijas ierobežojumu mazināšanai

0 Komentāru
Jaunzēlande ievieš “ceļa karti” pandēmijas ierobežojumu mazināšanai
AP/SCANPIX

Jaunzēlandes lielākajā pilsētā Oklendā Covid-19 uzliesmojuma dēļ ieviestie ierobežojumi pamazām tiks atviegloti, pirmdien pavēstīja premjerministre Džasinda Ārderna.

Pilsētā ar 1,6 miljoniem iedzīvotāji ieviesti ierobežojumi kopš 18.augusta, kad tika konstatēts viens Covid-19 gadījums. Šobrīd Covid-19 gadījumu skaits uzliesmojumā sasniedzis 1357.

Ārderna izklāstīja “ceļa karti” ierobežojumu mazināšanai. “Mēs pārejam no mūsu pašreizējās stratēģijas uz jaunu veidu, kā darīt lietas. Bet mēs tur vēl neesam,” sacīja premjere. “Mums ir jāturpina izmantot instrumenti, kas mums ir. Mums ir jāvakcinējas, mums ir jāveic testi, mums ir jāizolējas, mums ir jāizseko kontakti.”

No otrdienas Oklendas iedzīvotāji varēs tikties ārpus telpām ar citas mājsaimniecības cilvēkiem, skaitam nepārsniedzot desmit, un no jauna durvis vērs bērnudārzi, ievērojot desmit personu “burbuļus”.

Nākamajā solī, kura sākuma datums vēl nav izraudzīts, darbu atsāks tirdzniecības un sabiedrisko pakalpojumu vietas, un pulcēties varēs līdz 25 cilvēkiem.

Uzņēmumi šobrīd var strādāt bezkontakta režīmā.

Trešajā solī viesu uzņemšanas sektors atsāks darbu, un vienkopus varēs būt līdz 50 cilvēkiem.

Skolas darbu atsāks 18. oktobrī, un valdība grafiku izvērtēs katru nedēļu.

Valstī pirmdien konstatēti 29 jauni Covid-19 gadījumi.

79% iedzīvotāju, kam tiek piedāvāta vakcinēšanās, ir saņēmuši pirmo vakcīnas devu, 48% ir pilnībā vakcinējušies.

Valstī ar pieciem miljoniem iedzīvotāju kopš pandēmijas sākuma konstatēti 4000 Covid-19 gadījumu, 27 cilvēki nomiruši no Covid-19.

0 Komentāru