Jaunumi Katalonijas sāgā – Spānijas prokuratūra izvirza apsūdzības Katalonijas līderiem

Komentāri
Jaunumi Katalonijas sāgā – Spānijas prokuratūra izvirza apsūdzības Katalonijas līderiem
AFP/LETA

Jaunumi Katalonijas sāgā – Spānijas prokuratūra dumpīgā reģiona līderiem uzrādījusi apsūdzības par dumpi, musināšanu un līdzekļu izšķērdēšanu.

Par to var draudēt pat 30 gadus ilgs cietumsods. Apsūdzēto vārdi gan netiek atklāti. Ir gan skaidrs, ka starp viņiem ir Katalonijas reģionālās valdības vadītājs Karless Pudždemons, viņa vietnieks un parlamenta spīkere. Visi viņi pagājušonedēļ ar Madrides lēmumu arī tika formāli atbrīvoti no amatiem.

Katalonijas parlaments pagājušo piektdien pasludināja neatkarību un Spānijas prokuratūra brīdināja, ka ir gatava izvirzīt kriminālapsūdzības ikvienam, kurš tajā piedalījies.

Interesanti, ka citas Eiropas Savienības dalībvalsts – Beļģijas – valdības līmenī pausts viedoklis, ka Pudždemonam varētu tikt piešķirts politiskais patvērums. Pagaidām gan nav skaidrs, vai tas ir tikai hipotētiski vai Pudždemons patiešām varētu bēgt.

Vienlaikus Barselonā turpinās gan neatkarības pretinieku, gan atbalstītāju demonstrācijas. Tajā pašā laikā visi lielākie politiskie spēki arī piekrituši startēt Madrides izsludinātajās pirmstermiņa reģionālajās vēlēšanās, kuras Katalonijā plānotas pēc nepilniem diviem mēnešiem.

Lasi vēl