Komentāri

Jaunumi Katalonijas sāgā – Spānijas prokuratūra dumpīgā reģiona līderiem uzrādījusi apsūdzības par dumpi, musināšanu un līdzekļu izšķērdēšanu.

Par to var draudēt pat 30 gadus ilgs cietumsods. Apsūdzēto vārdi gan netiek atklāti. Ir gan skaidrs, ka starp viņiem ir Katalonijas reģionālās valdības vadītājs Karless Pudždemons, viņa vietnieks un parlamenta spīkere. Visi viņi pagājušonedēļ ar Madrides lēmumu arī tika formāli atbrīvoti no amatiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Katalonijas parlaments pagājušo piektdien pasludināja neatkarību un Spānijas prokuratūra brīdināja, ka ir gatava izvirzīt kriminālapsūdzības ikvienam, kurš tajā piedalījies.

Interesanti, ka citas Eiropas Savienības dalībvalsts – Beļģijas – valdības līmenī pausts viedoklis, ka Pudždemonam varētu tikt piešķirts politiskais patvērums. Pagaidām gan nav skaidrs, vai tas ir tikai hipotētiski vai Pudždemons patiešām varētu bēgt.

Vienlaikus Barselonā turpinās gan neatkarības pretinieku, gan atbalstītāju demonstrācijas. Tajā pašā laikā visi lielākie politiskie spēki arī piekrituši startēt Madrides izsludinātajās pirmstermiņa reģionālajās vēlēšanās, kuras Katalonijā plānotas pēc nepilniem diviem mēnešiem.

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl