Komentāri
Jauns pavērsiens ASV: tiesa atkārtoti apturējusi Trampa imigrācijas aizliegumu
Foto: AFP / LETA

Amerikas Savienoto Valstu tiesnesis atcēlis prezidenta Donalda Trampa pārveidoto īslaicīgo ieceļošanas aizliegumu no sešām, galvenokārt, musulmaņu apdzīvotām valstīm.

Šī ir jau otrā reize, kad Trampa izdotais dekrēts apturēts. Šoreiz Havaju štata ģenerālprokurors to atcēlis dažas stundas pirms rīkojuma stāšanās spēkā. Pirms tam vēl vairāk nekā seši štati mēģināja apturēt šo ieceļošanas aizliegumu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Šī lieta tiešām ietekmē mūs visus, tādēļ Havaju štats to uzņēmās. Ja mēs redzam, ka tūdaļ spēkā stāsies rīkojums, kas mūs aizrauj pusgadsimtu tālā pagātnē, kad valdīja rasu un reliģijas diskriminācija, tad mēs vienkārši nevaram klusēt!” citēts Havaju štata ģenerālprokurors Duglass Čīns.

ASV prezidents Donalds Tramps nepalika atbildi parādā. Viņš arī kārtējo reizi norādījis uz netaisnībām valsts tiesu sistēmā.

“Šis ir bezprecedenta piemērs, kad juridiskās sistēmas roka stiepjas pārāk tālu. Likums un Konstitūcija prezidentam dod varu apturēt imigrāciju kad vien to par vajadzīgu uzskata viņš vai viņa… Jā, par laimi ne viņa – Hilarija,”  tā Tramps.

Atšķirībā no iepriekšējā Trampa rīkojuma šoreiz no ieceļošanas aizliegumu valstu saraksta izslēgta Irāka, kas solījusi vairāk sadarboties ar ASV.

Lasi vēl