Jaunievēlētais prezidents: Ukraiņi noraidīs Putina pilsonības piedāvājumu

0 Komentāru
Jaunievēlētais prezidents: Ukraiņi noraidīs Putina pilsonības piedāvājumu
REUTERS/SCANPIX

Jaunievēlētais Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis paziņojis, ka Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam nevajadzētu cerēt uz lielu ukraiņu atsaucību viņa pasu piedāvājumam, un pavēstīja, ka Ukraina piedāvās pilsonību visiem cilvēkiem, kas cieš no autoritāriem un korumpētiem režīmiem, pirmkārt, jau krieviem.

“Ukrainas atšķirība jo sevišķi slēpjas faktā, ka mums ukraiņiem ir vārda brīvība mūsu valstī, brīvi mediji un internets,” sestdien sociālajā tīklā “Facebook” paziņoja Zelenskis, kurš amatā stāsies jūnijā.

“Mēs sniegsim Ukrainas pilsonību visu tautu pārstāvjiem, kas cieš no autoritāriem un korumpētiem režīmiem. Pirmkārt, jau krieviem, kuri pašreiz laikam cieš visvairāk,” sacīja jaunievēlētais prezidents.

Putins sestdien paziņoja, ka Maskava “apsver” iespēju atvieglot Krievijas pilsonības iegūšanu visiem ukraiņiem.

Ar šo paziņojumu viņš nāca klajā dažas dienas pēc tam, kad Kijevas un Rietumu sašutumu izsauca Kremļa lēmums sākt izsniegt Krievijas pases Maskavas apbruņoto teroristu bandu kontrolētajās Austrumukrainas teritorijās dzīvojošajiem Ukrainas pilsoņiem.

Putins sestdien arī norādīja, ka viņš vēlētos “izprast” Zelenska attieksmi pret karadarbību Ukrainas austrumos. Krievijas prezidents piebilda, ka viņam radies iespaids, ka Zelenskis neīstenos Minskas vienošanās nosacījumus.

Zelenskis paziņojumā “Facebook” uzsvēra, ka ir gatavs sarunām, bet brīdināja Maskavu nerunāt ar Ukrainu un ukraiņiem “draudu, militārajā un ekonomiskā spiediena valodā.”

“Tas nav labākais ceļš uz pamieru un Minskas procesa atbloķēšanu,” norādīja Zelenskis.

“Mēs esam gatavi apspriest jaunus nosacījumus Ukrainas un Krievijas līdzāspastāvēšanai. Ar sapratni, ka pilnīga normalizācija notiks tikai pēc pilnīgas deokupācijas. Gan Donbasa, gan Krimas,” paziņoja Zelenskis.
0 Komentāru