Komentāri
Jaunievēlētā Grieķijas valdība pakļāvusi riskam rīt gaidāmo ES sanāksmi
FOTO: SCANPIX

Jaunievēlētā Grieķijas valdība pakļāvusi riskam rīt gaidāmo sanāksmi, kur Eiropas Savienība lems par sankcijām pret Krieviju. Tā negaidīti atsaukusi savu parakstu zem Savienības paziņojuma, kur uzdots sankcijas pastiprināt. Eksperti vērtē, ka tā Grieķija cer piespiest tai piešķirt labākus aizdevuma nosacījumus.

Grieķijas jaunā valdība nelika ilgi gaidīt, līdz par to atkal būtu jālauza galvas Briseles varasvīriem. Vakar vakarā – Tieši tajā pašā brīdī, kad Grieķijas jaunā valdība deva amata zvērestu, Briselē tika saskaņots paziņojums, kurā 28 Eiropas Savienības valstis nosoda uzbrukumu Mariopolei un prasa ministriem izvērtēt nepieciešamību Krievijai noteikt jaunas sankcijas. Par tām dalībvalstu ārlietu ministri spriedīs rīt Briselē.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tomēr vakar vakarā jaunā Grieķijas valdība izplatīja paziņojumu, ar kuru tā atsauca savu parakstu zem līderu izplatītā teksta. Grieķijas valdība skaidroja ka šādi rīkojās, jo neesot bijusi ievērota saskaņošanas procedūra.

Lai sankcijas ieviestu, ir nepieciešama visu 28 dalībvalstu piekrišana, tādēļ Grieķijas atsaukums var arī nozīmēt, ka rīt sanāksmē Briselē Grieķijas jaunais ārlietu ministrs Nikoss Kotzias nobloķēs sankciju izskatīšanu. Bija plānots, ka savienība paplašinās individuālo sankciju “melno sarakstu”, kas izveidots Ukrainas krīzes dēļ, tomēr ekonomiskās sankcijas pret Krieviju nepaplašinās.

Kāda mērķa vadīta Grieķija šādi rīkojās – ekspertu viedokļi dalās. Daži uzskata, ka tas ir saistīts ar mēģinājumiem panākt izdevīgākus nosacījumus aizdevumiem, savukārt citi tajā vaino Grieķijas jaunās valdības draudzīgās attiecības ar Krieviju. Grieķijas ārlietu ministrs Nikoss Kotzias ir bijušais komunisma ideju atbalstītājs un ne reizi vien ir mudinājis veidot ciešākas attiecības ar Krieviju.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl