Jauni fakti: Krievijas vēstnieka Turcijā slepkava bijis turku policists

Komentāri

Vairāk faktu kļuvis zināms par Krievijas vēstnieka Turcijā slepkavību. Krievijas diplomātam uzbrucis 22 gadus vecs Turcijas policijas darbinieks, kurš noziegumu pastrādājis, protestējot pret Krievijas lomu Sīrijas pilsoņu karā. Tomēr izjaukt šodien plānotās Turcijas, Irānas un Krievijas sarunas par Sīrijas nākotni viņam nav izdevies. Turcijas un Krievijas varas iestādes jau paziņojušas, ka sadarbosies uzbrukuma izmeklēšanā.

Krievijas vēstnieks Turcijā Andrejs Karlovs teica uzrunu kādas izstādes atklāšanā mākslas galerijā Ankarā. Viņš bija runājis jau vairākas minūtes, kad pēkšņi kāds gados jauns un solīdi ģērbies vīrietis viņu pārtrauca ar kliedzieniem: “Neaizmirstiet Alepo un neaizmirstiet Sīriju!”. Atskanēja šāvieni, un vēstnieks gulēja uz zemes. Notiekošo tobrīd fotografēja ziņu aģentūras Associated press fotogrāfs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Vīrietis kliedza un pavērsa pistoli pret skatītājiem. Cilvēki sāka skriet prom, bet viņš pagrieza vēstnieka ķermeni ar seju uz augšu un vēlreiz no neliela attāluma viņam iešāva. Pēc tam, apskatot pirms uzbrukuma uzņemtās fotogrāfijas, es šāvēju atpazinu, mierīgi stāvot aiz muguras vēstniekam. Viņš izskatījās ļoti mierīgs. Ja nezinātu, es nespētu iztēloties, ka tas ir šāvējs,” teic fotogrāfs un traģēdijas aculiecinieks Burhans Ozbilici.

Foto

Mediķi un policisti notikuma vietā ieradās ātri. Pēc 15 minūtes ilgas apšaudes uzbrucējs tika nogalināts. Ievainoti vēl trīs cilvēki. Jau drīz atklājās, ka uzbrucējs ir 22 gadus vecs policists vārdā Mevluts Merts Altintašs. Viņš izstāžu zālē ar ieroci iekļuva, uzrādot apsargiem savu policista apliecību. Uzbrukums notika dienu pirms Maskavā plānotajām Krievijas, Turcijas un Irānas trīspusējām sarunām par Sīrijas konflikta regulējumu. Tikšanās gan netika atcelta, vien papildināta ar ziedu nolikšanu par godu mirušajam vēstniekam.

Pagājušā gada nogalē Krievijas un Turcijas attiecības sasniedza nebijušu saspīlējumu, kad Turcijas armija notrieca tās gaisa telpu pārkāpušu Krievijas iznīcinātāju. Tomēr šis uzbrukums līdzīgu saspīlējumu nav izsaucis. Abas valstis paziņojušas, ka uzbrukumu izmeklēs kopīgi un Krievijas izmeklētāji jau ieradušies Turcijā.

Irāna un Krievija ir Sīrijas diktatora Bašara al Asada sabiedrotās, bet Turcija – pretiniece. Turcijā pēdējās dienās notikušas vairākas protesta akcijas pret Krievijas piedalīšanos Sīrijas pilsoņu karā. Neviens grupējums gan pagaidām nav uzņēmies atbildību par uzbrukumu.

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl