Jauni fakti: Krievijas vēstnieka Turcijā slepkava bijis turku policists

Komentāri

Vairāk faktu kļuvis zināms par Krievijas vēstnieka Turcijā slepkavību. Krievijas diplomātam uzbrucis 22 gadus vecs Turcijas policijas darbinieks, kurš noziegumu pastrādājis, protestējot pret Krievijas lomu Sīrijas pilsoņu karā. Tomēr izjaukt šodien plānotās Turcijas, Irānas un Krievijas sarunas par Sīrijas nākotni viņam nav izdevies. Turcijas un Krievijas varas iestādes jau paziņojušas, ka sadarbosies uzbrukuma izmeklēšanā.

Krievijas vēstnieks Turcijā Andrejs Karlovs teica uzrunu kādas izstādes atklāšanā mākslas galerijā Ankarā. Viņš bija runājis jau vairākas minūtes, kad pēkšņi kāds gados jauns un solīdi ģērbies vīrietis viņu pārtrauca ar kliedzieniem: “Neaizmirstiet Alepo un neaizmirstiet Sīriju!”. Atskanēja šāvieni, un vēstnieks gulēja uz zemes. Notiekošo tobrīd fotografēja ziņu aģentūras Associated press fotogrāfs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Vīrietis kliedza un pavērsa pistoli pret skatītājiem. Cilvēki sāka skriet prom, bet viņš pagrieza vēstnieka ķermeni ar seju uz augšu un vēlreiz no neliela attāluma viņam iešāva. Pēc tam, apskatot pirms uzbrukuma uzņemtās fotogrāfijas, es šāvēju atpazinu, mierīgi stāvot aiz muguras vēstniekam. Viņš izskatījās ļoti mierīgs. Ja nezinātu, es nespētu iztēloties, ka tas ir šāvējs,” teic fotogrāfs un traģēdijas aculiecinieks Burhans Ozbilici.

Foto

Mediķi un policisti notikuma vietā ieradās ātri. Pēc 15 minūtes ilgas apšaudes uzbrucējs tika nogalināts. Ievainoti vēl trīs cilvēki. Jau drīz atklājās, ka uzbrucējs ir 22 gadus vecs policists vārdā Mevluts Merts Altintašs. Viņš izstāžu zālē ar ieroci iekļuva, uzrādot apsargiem savu policista apliecību. Uzbrukums notika dienu pirms Maskavā plānotajām Krievijas, Turcijas un Irānas trīspusējām sarunām par Sīrijas konflikta regulējumu. Tikšanās gan netika atcelta, vien papildināta ar ziedu nolikšanu par godu mirušajam vēstniekam.

Pagājušā gada nogalē Krievijas un Turcijas attiecības sasniedza nebijušu saspīlējumu, kad Turcijas armija notrieca tās gaisa telpu pārkāpušu Krievijas iznīcinātāju. Tomēr šis uzbrukums līdzīgu saspīlējumu nav izsaucis. Abas valstis paziņojušas, ka uzbrukumu izmeklēs kopīgi un Krievijas izmeklētāji jau ieradušies Turcijā.

Irāna un Krievija ir Sīrijas diktatora Bašara al Asada sabiedrotās, bet Turcija – pretiniece. Turcijā pēdējās dienās notikušas vairākas protesta akcijas pret Krievijas piedalīšanos Sīrijas pilsoņu karā. Neviens grupējums gan pagaidām nav uzņēmies atbildību par uzbrukumu.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl