Jaunākajā “Pandoras dokumentu” sarakstā atrodamie pasaules līderi noliedz apsūdzības par izvairīšanos no nodokļu nomaksas

1 komentārs
Jaunākajā “Pandoras dokumentu” sarakstā atrodamie pasaules līderi noliedz apsūdzības par izvairīšanos no nodokļu nomaksas
AP/SCANPIX

Pasaules līderi, kuru vārds atrodams jaunākajā “Pandoras dokumentu” sarakstā, noliedz apsūdzības par izvairīšanos no nodokļu maksāšanas, vēsta TV3 Ziņas.

Aizvadītajā vakarā Pētniecisko žurnālistu konsorcijs saistījis desmitiem augsta ranga bijušos un esošos politiķus ar vismaz 1000 ārzonas uzņēmumiem. Aprakstīti netīri finanšu darījumi, slēpti īpašumi un krāpšanās ar nodokļiem.

Apsūdzībās redzamie zināmākie vārdi – Kremļa saimnieks Vladimirs Putins, Čehijas premjers Andrejs Babišs un Jordānijas, Kenijas, Čīles un citi līderi. Lielākā daļa apsūdzības noliedz.

Andrejs Babišs, Čehijas premjerministrs

“Mani apsūdz naudas atmazgāšanā. Klausieties, tas ir svarīgi! Šī nauda tika nosūtīta no Čehijas bankas, aplikta ar nodokļiem un tā atgriezās Čehijas bankā. Tā ir mana nauda.”

Arī Krievija pirmdien, 4.oktobrī, noraidījusi žurnālistu pētījuma “Pandoras dokumenti” atklājumus par Kremlim pietuvinātu cilvēku slepenajām bagātībām, nodēvējot tos par nepamatotiem apgalvojumiem.

Krievijas prezidents Vladimirs Putins tajā tieši nav minēts, taču atklāts, ka viņš caur starpniekiem ir saistīts ar slepeniem aktīviem Monako, tostarp ar privātmāju, kuru iegādājusies Svetlana Krivonogiha, kurai, kā tiek ziņots, esot kopīgs bērns ar Putinu.

“Šis ir tikai nepamatotu apgalvojumu kopums,” paziņojis Kremļa preses pārstāvis Dmitrijs Peskovs, piebilstot, ka pētījumā nekas nav teikts par Putina tuvāko cilvēku slepenajām bagātībā, un apšaubīja, vai šim pētījumam var ticēt.

“Pandoras dokumenti” ir aptuveni 12 miljonu failu kopums, kurus pēta vairāk nekā 600 žurnālistu grupa no visas pasaules.

1 komentārs