Jaunais Igaunijas premjers Vējonim sola nemainīt kursu

Komentāri

Latvijas prezidentam Raimondam Vējonim un Igaunijas jaunajam premjerministram Jiri Ratasam ir vienota nostāja, ka nepieciešams stiprināt aizsardzības nozari un palielināt tai atvēlēto finansējumu.

Tiekoties Rīgas pilī ar Vējoni, jaunais Igaunijas premjers informējis par savas valdības plāniem. Ratass solījis, ka jaunā Igaunijas valdība turpinās iepriekšējo valdību prioritātes ārpolitikā un drošības jomā, stiprinot sadarbību Eiropas Savienības un NATO formātā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Savukārt Vējonis uzsvēris, ka visām trim Baltijas valstīm ir svarīgi sadarboties, kas jo īpaši svarīgi ir mūsdienu mainīgajos apstākļos. Vējonis minējis, ka kopīgs darbs ir nepieciešams drošības jomā, enerģētikā un infrastruktūras projektos, piemēram “Rail Baltica” īstenošanā.

Igaunijas Centra partijas līderis Jiri Ratas pie varas nāca novembra beigās. Ņemot vērā ka Igaunijas Centra partijai līdzīgi kā tas ir Latvijas partijai “Saskaņa” ir noslēgts sadarbības līgums ar prokremlisko Krievijā valdošo partiju “Vienotā Krievija”, izskanēja pārmetumi, ka Igaunijā proeiropeisku valdību nomainījusi prokremliska. Pēc šādiem apgalvojumiem jaunajam Igaunijas valdības vadītājam nācās skaidroties daudzos jūtīgos ārpolitiskos jautājumos – viņš  publiski atzina Krievijas īstenoto Krimas okupāciju un paziņoja, ka 2004. gadā noslēgtais līgums ar “Vienoto Krieviju” vairs nedarbojoties.

Lasi vēl