Jaunais ASV aizsardzības ministrs sola ”nesatricināmas” saistības ar NATO

1 komentārs

ASV saistības pret NATO ir ”nesatricināmas”. Tā savās amata pirmajās dienās apliecinājis jaunais ASV aizsardzības ministrs Džeimss Matiss. Senāts apstiprinājis arī Centrālās izlūkošanas pārvaldes jauno šefu – Trampa virzīto Maiku Pompeo.

Aizsardzības ministru Matisu Senāts amatā apstiprināja pašu pirmo no Trampa komandas – jau piektdien, inaugurācijas dienā. Viņam uzreiz sekoja arī iekšlietu ministrs Džons Kelijs, bet balsojums par Centrālās izlūkošanas pārvaldes jauno šefu Maiku Pompeo notika tikai vakar. Ar 66 balsīm par un 32 pret Trampa kandidāts atbalstīts amatā.

Pret Pompeo iestājās atsevišķi demokrāti, kuri nobažījušies, kā viņi to sauc, par jaunā CIP direktora ”neviennozīmīgo pozīciju” vairākos svarīgos jautājumos, tostarp – par Krievijas iejaukšanos ASV vēlēšanās. Tramps tās saucis par muļķībām un kritizējis iepriekšējo CIP vadību, kas, savukārt, kauninājusi Trampu.

Tikmēr atvaļinātais jūras kājnieks Matiss nedēļas nogalē jau ieradies Pentagonā, kur sācis pildīt aizsardzības ministra pienākumus.

Telefonsarunā ar britu kolēģi Maiklu Falonu viņš pirmdien apliecināja, ka ASV saistības pret NATO esot ”nesatricināmas”. Tas mierinoši kontrastē ar Trampa paša pausto nievājošo attieksmi pret NATO.

Nepieciešamību atbalstīt aliansi savā vizītē solījusi atgādināt arī britu premjere Terēza Meja, kura pirmā no ārvalstu līderiem šonedēļ ieradīsies vizītē pie jaunā ASV prezidenta.

1 komentārs