Komentāri
Jaunā Klintones e-pastu skandāla ietekmē pieaugusi spriedze ASV prezidenta vēlēšanu sacensībā
FOTO: LETA

Gatavošanās ASV prezidentu vēlēšanām nonākusi finiša taisnē. Līdz tām atlikusi nedaudz vairāk kā nedēļa, un abu kandidātu – Donalda Trampa un Hilarijas KLintones – cīņa par Baltā nama saimnieka krēslu kļūst arvien saspringtāka.

Šobrīd no jauna uzjundījušas spekulācijas ap bijušās ASV Valsts sekretāres Klintones e-pastu skandālu – par ko Federālais Izmeklēšanas birojs (FIB) atkārtoti uzsācis izmeklēšanu.

Demokrātu spārns asi kritizē FIB par izmeklēšanas atsākšanu, uzsverot, ka FIB varētu būt pārkāpis likumu, kas šai iestādei liedz ietekmēt vēlēšanas. ASV mediji vēsta, ka FIB ieguvis kratīšanas orderi, lai pārbaudītu Klintones e-pastus.

Šo skandālu savā labā steidz izmantot republikāņu kandidāts Tramps, kurš savās priekšvēlēšanu uzstāšanās aicina vēlētājus nepieļaut Klintones ievēlēšanu, piebilstot, ka viņa ierauta lielākajā politiskajā skandālā ASV vēsturē.

Tikmēr jaunākajās aptaujās Klintone joprojām izvirzījusies priekšgalā. Tiesa, jāpiebilst, ka aptauju ir tik daudz un to dati tik atšķirīgi, ka prognozēt šobrīd vēlēšanu rezultātu ir grūti – to mēs uzzināsim jau nākamajā nedēļā, kad 8. novembrī ASV vēlētāji dosies pie vēlēšanu urnām.

Lasi vēl