Jau 100 Krievijas sportistiem dopinga dēļ liegta dalība Rio olimpiskajās spēlēs

1 komentārs
Jau 100 Krievijas sportistiem dopinga dēļ liegta dalība Rio olimpiskajās spēlēs
AFP/LETA

Lai arī Krievijai izdevies izvairīties no pilnīgas diskvalifikācijas Rio olimpiskajās spēlēs, daudziem šīs valsts sportistiem sacensības tomēr ies secen. Dopinga dēļ Krievija par medaļām nesacentīsies vieglatlētikā, airēšanā un arī svarcelšanā, turklāt, pilnīgi iespējams, ka diskvalificēto krievu sportistu skaits līdz spēļu sākumam vēl pieaugs.

Tikai nedēļas sākumā kļuva skaidrs, ka Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs Krievijas komanda tomēr varēs tajās piedalīties. Tiesa gan – ar nosacījumu, ka katra sporta veida federācija pati nolems, vai pielaist šīs valsts pārstāvjus Rio spēlēm.

“Mēs ar visiem spēkiem cīnāmies pret dopinga problēmu. Tikai “tīrie” sportisti ieradušies Rio,” pauda Krievijas Olimpiskās komitejas pārstāvis.

Spēlēs nav ļauts piedalīties Krievijas 67 vieglatlētiem, atļauja dota vienīgi tāllēcējai Darjai Klišinai, kura jau vairākus dzīvo Floridā un ir izpildījusi visus nosacījumus. Analīzes uzrādījušas dopinga klātbūtni pieciem Krievijas airētājiem un Rio viņi nestartēs. Olimpiskais starts liegts arī visai Krievijas svarcēlāju komandai.

No 387 sportistu komandas šobrīd vismaz simtam liegta dalība olimpiādē. Pirms komandas došanās uz Riodežaneiro, mājās atlēti saņēma vēl pēdējos uzmundrinājumus.

“Saglabājiet sacensības garu un nepakļaujieties provokācijām. Cīnieties par saviem personiskajiem rekordiem!” pauda Krievijas Olimpiskās komitejas vadītājs Aleksandrs Žukovs.

Krievijas sportistu diskvalifikācija arī ļāvusi paplašināt Latvijas olimpisko sastāvu – iespēja piedalīties dota Latvijas pilsonību ieguvušajam ukrainim Ruslanam Nakoņečnijjam.

Foto

Video