Japānas veikalos pircējiem par masku valkāšanas nepieciešamību atgādina robots

Pievienot komentāru
Japānas veikalos pircējiem par masku valkāšanas nepieciešamību atgādina robots
CHINA NOVUELL SIPA/SCANPIX

Japānas veikalos pircējiem par masku nēsāšanas nepieciešamību atgādina robots, Covid-19 pandēmijas apstākļos atvieglojot dzīvi veikalniekiem, vēsta TV3 ziņu raidījums “900 sekundes”.

Augumā nelielais robots runā bērna balsī – lai savu vienkāršo, bet ļoti svarīgo vēstījumu par maksu valkāšanu paustu pēc iespējas laipnākā un mierīgākā tonī.

Šo jauninājumu radījis Advancēto telekomunikāciju pētniecības institūts. Tehnoloģija ļauj robotam identificēt, vai cilvēkam uz sejas ir maksa. Ja nav, tiek atskaņots aicinājums sejas aizsegu uzvilkt. No šā tehnoloģiskā sasnieguma izskan arī aicinājumi par roku dezinficēšanu un sociālo distancēšanos – praksēm, kas Japānā tiek piekoptas visu šo gadu.

“Nepiemērotas uzvešanās izskaušana – masku nevalkāšana, sociālas distancēšanās neievērošana. Tas bija mūsu mērķis,” pauda Advancēto telekomunikāciju pētniecības institūta pētnieks Satoru Satake.

Epidemioloģisko ierobežojumu neievērošana Japānā gan nav izplatība parādība, tāpēc robotam ir arī papildu funkcija. Tas arī lieliski pārzina veikala izkārtojumu un var iedzīvotājiem parādīt, kur tieši atrodas konkrētas preces. Papildu ieguvums ir arī tas, ka tādējādi samazinās veikala darbinieku kontakts ar pircējiem.