Japānā tapusi dokumentāla filma ”Kaķi, kas valda pār pasauli”

3 komentāri
Japānā tapusi dokumentāla filma ”Kaķi, kas valda pār pasauli”
Attēlam ir ilustratīva nozīme. (REUTERS/SCANPIX)

Daudzviet tiek uzskatīts, ka kaķis mājās ir cilvēka labklājības zīme, tomēr grūti ir iedomāties, kur vēl kaķi tiktu turēti tik lielā godā kā Japānā, kur par godu šiem cilvēku mīluļiem tapusi dokumentālā filma ”Kaķi, kas valda pār pasauli”, vēsta “900 sekundes”.

Mīlestībai pret kaķiem ir dziļas saknes Japānas kultūrā, norāda filmas “Kaķi, kas valda pār pasauli” ​​autors Rolands Kelts.

filmas “Kaķi, kas valda pār pasauli” ​​autors Rolands Kelts

“a mēs raugāmies uz 17., 18. gadsimta Japānu, jau tad kaķu simbols bija visur, pilsētvidē, pat pieminekļos, folklorā, arī gleznās, kur kaķi irpārsvarā tiek attēloti kā mūki. Kaķi Japāna vienmēr ir turēti godā. Arī mūsdienās, šeit ir pat kaķu kafejnīcas, kurās jums jāmaksā, lai pavadītu mazliet laika ar kaķiem.’”

Viena no filmas epizodēm ir par Japānas salu, kur kaķi var justies kā karaļi. Tashirojimā dzīvo vien pāris simti cilvēku, turpretī kaķi – vairāk nekā trīs tūkstoši. Dokumentālajā filmā tās autors apkopojis dažāda veida stāstus par kaķiem, kas apliecina šī dzīvnieka nozīmi cilvēku dzīvē. Tajā ietverti stāsti par kaķiem, kas palīdz armijas veterāniem pielāgooties civilajai dzīvei, cits minka savukārt pievienojas savam saimniekam klinšu kāpšanas ekspedīcijā.

Sērijā “Cietuma kaķi” ir stāsti par rehabilitācijas programmām, kur kaķi ir kā dziedinātāji, – veidojot emocionālu saikni, tie palīdz ieslodzītajiem atrast empātiju pret citiem.

Īsfilma jau šobrīd pieejama interesentiem vietnē ”Youtube”.

3 komentāri