Japāna Kenijai uzdāvinājusi robotus cīņai pret Covid-19

Pievienot komentāru
Japāna Kenijai uzdāvinājusi robotus cīņai pret Covid-19
Nairobi, Kenija. (AFP/SCANPIX)

Kenija saņēmusi neparastu dāvanu no Japānas – robotus, kas turpmāk palīdzēs cīņā pret Covid-19, piemēram, veikt dažādus uzdevumus mediķiem, vēsta raidījums “900 sekundes”.

Robotu iegādi finansējusi Japānas valdība. Katram robotam ir dots vārds – Šuja, Jasiri un Tumaini. Roboti ir īpaši pielāgoti, lai veiktu līdzīgus uzdevumus kā mediķi, kuri iesaistīti cīņā pret globālo pandēmiju. Tāpēc tie iesaukti par “antiepidēmijas” robotiem.

Lasi vēl: Japānas veikalos pircējiem par masku valkāšanas nepieciešamību atgādina robots

Ķermeņa temperatūras mērīšana ir viena no funkcijām, ko šie palīgi spēj veikt. No divarpus līdz trīsarpus metru attāluma tie var izmērīt temperatūru līdz pat 200 cilvēkiem vienā minūtē.

Robotus arī var nodarbināt, lai dezinficētu telpas. Tāpat tos var ieprogrammēt atskaņot dažādus paziņojumus, piemēram, lai atgādinātu cilvēkiem par nepieciešamību valkāt maskas un dezinficēt rokas.

Kenijā robotus plānots nodarbināt lidostās, kur tie mērīs ieceļotāju temperatūru. Taču tikpat labi tie var strādāt arī slimnīcās, jo spēj ievākt pacientu datus un tos analizēt. Kenijas amatpersonas vērsušas uzmanību, ka roboti spēs aizvietot mediķus, tādējādi mazinot viņu risku inficēties ar vīrusu.