Jaceņuks aicina neaizmirst par Krimas aneksiju

Pievienot komentāru
Jaceņuks aicina neaizmirst par Krimas aneksiju
FOTO: LETA

Ukrainas prezidenta Petro Porošenko izteikumi par to, ka pamiers, kurš  darbojas, varētu būt iemesls, lai mēneša beigās Eiropas Savienība pārskatītu pret Krieviju noteiktās sankcijas. Tomēr Ukrainas premjerministrs Arsēnijs Jaceņuks šodien uzstājoties ar runu ANO, aicināja to nedarīt, atgādinot par Krimas aneksiju.

Ukrainas premjers gan uzstājās dienas beigās, kad 193 valstu asamblejas zāle bija gandrīz tukša, taču viņš sniedza kodolīgu vēstījumu par Ukrainas lielākā kaimiņa rīcību, rosinot ANO dalībvalstis neaizmirst par organizācijas hartu.

Jaceņuks savu uzstāšanos beidza ar tiešu vēstījumu Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam.

Viņš norādīja, ka Putins var uzvarēt karā pret Ukrainas armiju, taču viņš nekad neuzvarēs cīņā pret vienoto Ukrainas tautu.

Skaties.lv jau ziņoja, ka Eiropas Savienība varētu sākt pakāpeniski atvieglot pret Krieviju noteiktās sankcijas – tā šodien ziņo Krievijas laikraksts “Komersant” atsaucoties uz avotiem Briselē.

Tomēr pagaidām Eiropas Savienības amatpersonas atteikušās apstiprināt, ka 30. septembrī varētu lemt par sankciju atcelšanu, norādot vien, ka līdz minētajam datumam tiks sagatavots ziņojums par tā dēvētā Minskas plāna īstenošanu, kurā tiks izvērtēta arī pamiera ievērošana Ukrainas austrumos.

Šobrīd teju ik dienu izskan ziņas par atsevišķiem incidentiem Ukrainas spēku un separātistu starpā, lai gan oficiāli abas puses pagaidām atzīst, ka pamiers vēl ir spēkā.