Komentāri

Rīt izšķirīga diena Turcijai – tur notiks referendums par lielāku pilnvaru piešķiršanu prezidentam Erdoganam. Kaut Turcija ir NATO dalībniece un Eiropas Savienības (ES) kandidātvalsts, Briselē neslēpj, ka tā arvien vairāk atgādina tipisku Tuvo Austrumu diktatūru, un brīdina, – ja referendumā turki atbalstīs Erdogana pilnvaru palielināšanu, sapnis par Eiropu būs izsapņots uz visiem laikiem.

Ko tas nozīmētu Eiropas un Turcijas līgumam par bēgļu atpakaļuzņemšanu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kārtējais sasalums Eiropas un Turcijas attiecībās sākās pagājušā gada vasarā, kad, reaģējot uz neveiksmīgo apvērsuma mēģinājumu, Turcijas varas iestādes izvērsa masveida represijas pret opozīciju. No darba tika atbrīvoti neskaitāmi tiesneši, armijas virsnieki, skolotāji un citi valsts ierēdņi, ieskaitot pilnīgi visus universitāšu rektorus visā valstī. Tūkstošiem cilvēku, arī vadoši opozīcijas politiķi, tika apcietināti. Eiropai tas pagalam nepatika.

Pretrunas vēl asākas padarījis rītdien gaidāmais referendums par izmaiņām konstitūcijā. Tas ir Turcijas prezidenta Redžepa Tajipa Erdogana ilggadējo iekšpolitisko sapņu piepildījums. Uzvara referendumā viņam nozīmētu milzīgu pilnvaru pieaugumu, jo valdību Turcijā turpmāk veidotu un vadītu prezidents. Erdogana pilnvaras būtiski paplašinātos arī pār tiesu varu, piemēram, ļaujot viņam izvēlēties augstākās tiesas tiesnešus.

Rietumeiropas valstīs dzīvo liela etnisko turku kopiena, un daudziem no viņiem pienākas balsstiesībās referendumā, tādēļ Erdoganu atbalstošās valdības ministri gribēja tajās rīkot aģitācijas pasākumus. Vācija, Austrija, Dānija un Nīderlande aizliedza to darīt, atsevišķos gadījumos ministriem pat liedzot iebraukšanu valstī. Erdogans uz to reaģēja, Eiropas līderus nodēvējot par nacistiem.

Tomēr pilnīga iestāšanās sarunu pārtraukšana sev līdzi nes arī pamatīgu risku – attiecībām turpinot sairt, Turcija varētu apturēt vienošanos par bēgļu atpakaļuzņemšanu, kas beidzot apturēja uz Eiropu plūstošo imigrantu straumi.

Citi eirodeputāti gan tik melnās krāsās situāciju neredz. Jo arī Turcijai būtu ļoti daudz ko zaudēt, atsakoties no šīs vienošanās.

Pagaidām socioloģiskās aptaujas rāda, ka referendumā neliels pārsvars varētu būt Erdogana pretiniekiem. Bet, kā liecina pieredze, aptaujām ne vienmēr var uzticēties.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl