“Ja katrs ieguldītu 1 eiro, Latvijai būtu sava sala!” Igauņi piedāvā nopirkt privātu salu Baltijas jūrā

1 komentārs
“Ja katrs ieguldītu 1 eiro, Latvijai būtu sava sala!” Igauņi piedāvā nopirkt privātu salu Baltijas jūrā
VIIRELAID / FACEBOOK

Tirgošanā par nepilniem diviem miljoniem eiro nonākusi kāda privāta sala Baltijas jūrā, starp Sāremā salu un Igauniju, kuru tās īpašnieki vēlas pārdot latviešiem, vēsta sludinājumu portāls “city24.lv”.

Vīrelaida ir 80 hektārus liela, privāta sala, kas atrodas 3,5 stundu brauciena attālumā no Rīgas.

“Vēlamies, lai salu privatizē latvieši, jo Latvijai nepieder neviena sala, kamēr Igaunijai to ir vairāk nekā 2000. Ja katrs latvietis ieguldītu 1 eiro, Latvijai būtu sava sala, ar kuru lepoties”, teikts īpašuma pārdošanas sludinājumā.

Uz salas atrodas bāka un septiņas ap to izvietotas mājas – bākas uzrauga ģimenes māja ar astoņām istabām, trīs kamīniem un virtuvi, semināru māja ar deju zāli un bāru, sauna ar burbuļvannu un āra baseinu, salas darbinieku māja, kapela, vīna pagrabs un saimniecības ēka.

Kā norādīts sludinājumā, salā esot par 32% vairāk saulaino dienu kā citur Igaunijā, kā arī lietus šeit ir reti. Uz salas dzīvo 1000 aitas, divi zaķi, lapsa, trīs cāļi un vista. Elektrība un ūdens tiek ražota pateicoties vēja ģeneratoriem un saules baterijām.

Salai ir pašai maza osta laivām līdz deviņiem metriem. Nokļūšana uz salas – 10 minūtes ar ātrumlaivu no Virtsu ostas vai ar kājām, kad jūra ir aizsalusi.

Salas atrašanās vieta