Komentāri

Berlīnē šodien darbu atsācis Ziemassvētku tirdziņš, kas pirmdien cieta terorista uzbrukumā. Tikmēr par iespējamo terorakta veicēju, tunisiešu izcelsmes imigrantu Anisu Amri, atklātībā turpina nākt arvien jauni fakti.

Eiropā viņš ieradies, bēgot no likuma dzimtajā Tunisijā, un šeit vecos paradumus nav mainījis. Tagad par viņa notveršanu izsludināta 100 000 eiro liela atlīdzība.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

24 gadus vecais Tunisijas pilsonis Aniss Amri Eiropā ieradies jau 2010. gadā, bēgot no Tunisijas varas iestādēm, kuras viņu meklēja par auto zādzību. Vispirms Amri dzīvojis Itālijā, kur turpinājis noziedznieka karjeru, līdz notiesāts uz četriem gadiem cietumā par migrantu centra aizdedzināšanu.

 

Foto: LETA/AFP

Pēc soda izciešanas Amri pārcēlies uz Vāciju, kur pieprasījis patvērumu. Viņa lūgums noraidīts, bet izraidīšana kavējusies, jo Tunisija sākotnēji atteikusies atzīt, ka Amri ir tās pilsonis. Itālijas ārlietu ministrs tieši šodien viesojās Berlīnē un nolika arī ziedus pie uzbrukuma vietas.

Tikmēr darbu atsācis Ziemassvētku tirdziņš, kur pirmdienas vakarā Amri, ietriecoties ar kravas auto, nogalināja 12, bet ievainoja vēl 49 cilvēkus. Tikai tagad gar tirdziņa malām uzstādītas betona barjeras. Policija šodien arī veikusi kratīšanu bēgļu mītnē Vācijā, kur Amri uzturējies, bet Tunisijas policija nopratinājusi viņa māti un brāļus. Viņi cenšas norobežoties no notikušā.

Par to, ka šoreiz likumsargi nākuši uz pēdām īstajam vaininiekam, liecina ne tikai kravas auto atrastie Amri dokumenti, bet arī pirkstu nospiedumi. Tādēļ par informāciju, kas palīdzētu viņu notvert, izsludināta 100 000 eiro liela atlīdzība. Tikmēr paralēlās protesta akcijās Berlīnes ielās izgājuši gan bēgļu aizstāvji, gan labējie radikāļi.

Noskaidrots, ka Amri internetā meklējis informāciju par spridzekļu izgatavošanu un vismaz vienu reizi sazinājies ar “Islāma valsti”.

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl