Izraēlas reliģiskos svētkos drūzmā gājuši bojā desmitiem cilvēku

6 komentāri
Izraēlas reliģiskos svētkos drūzmā gājuši bojā desmitiem cilvēku
ZUMAPRESS/SCANPIX

Izraēlas ziemeļos ebreju reliģisko svētku laikā izcēlās drūzma, kurā gājuši bojā vismaz 38 cilvēki, piektdienas rītā paziņoja glābšanas dienests.

Glābšanas dienesta “Magen David Adom” (“Sarkanā Dāvida zvaigzne”) preses sekretārs nosauca notikušo par ”neaptveramu katastrofu”.

Glābēji pavēstīja, ka vairāk nekā 100 cilvēku drūzmā tika ievainoti un daudzi no viņiem ir dzīvībai bīstamā stāvoklī.

Ievainotie tika aizvesti uz tuvākajām slimnīcām, tostarp daži ar helikopteriem. Policija slēdza piebraucamos ceļus uz notikuma vietu.

Desmitiem tūkstoši pārsvarā ortodoksālu jūdaistu Meronas pilsētā svinēja “Lag BaOmer” svētkus, piedaloties ikgadējā svētceļojumā uz 2. gadsimta rabīna Šimona bar Johaja kapu. Sociālajos medijos bija publicēti video, kur cilvēki šajos svētkos dziedāja, dejoja un lēkāja.

Laikraksts “Haaretz”, atsaucoties uz ziņu avotiem policijā, vēstīja, ka masu panika izcēlusies pēc tam, kad cilvēki paslīdēja un nokrita uz pakāpieniem, bet aiz viņiem esošie paklupa. Sākotnēji bija ziņots, ka esot sabrukusi kāda platforma.

Varasiestādes bija atļāvušas sapulcēties šajā svētvietā 10 000 cilvēkiem, bet organizatori paziņoja, ka ar vairāk nekā 650 autobusiem no visas valsts ieradušies 30 000 svētceļnieku.

Apmēram 5000 policistu bija nosūtīti apsargāt šo pasākumu, kas ir Izraēlas lielākā publiskā pulcēšanās Covid-19 pandēmijas laikā.

6 komentāri