Komentāri
Izraēla sabombardē “Hamas” līdera vietnieka māju Gazā
Foto: AFP/LETA

Izraēlas aviācija otrdienas rītā sabombardējusi islāmistu kustības “Hamas” līdera vietnieka Ismaila Hanijas māju Gazas pilsētas rietumos, ziņo vietējie mediji un aculiecinieki.

Netiek ziņots par cietušajiem un ne Hanija, ne viņa ģimenes locekļi neatradās mājā, kad to iznīcināja raķetes, ziņo “Hamas” telekanāls “Al Aqsa”.

Otrdienas rītā Gazas joslas vidienē un dienvidos nogalināti 16 palestīnieši un vairāk nekā 50 ievainoti, ziņo mediķi un aculiecinieki.

Izraēlas lidmašīnas, tanki un kuģi pastiprinājuši triecienus dažādās Gazas joslas vietās, galvenokārt koncentrējoties uz Gazas pilsētu.

Otrdien Gazas joslā sabombardēti jau aptuveni 150 mērķi.

Tikmēr Izraēlas pilsētā Telavivā pirmo reizi kopš piektdienas atskanējušas sirēnas un tās nomalē bijuši dzirdami sprādzieni, vēsta Izraēlas mediji.

Palestīniešu kaujinieki izšāvuši pret pilsētu vairākas raķetes, no kurām vismaz viena tika pārtverta gaisā, bet divas piezemējās atklātā vietā.

Šī bija pirmā reize trīs nedēļu laikā, kad pilsēta tika apšaudīta nakts laikā.

Izraēlā otrdien dzīvību zaudējuši desmit karavīri.

Pieci Izraēlas karavīri gājuši bojā sadursmē ar septiņiem palestīniešu kaujiniekiem, kuri caur tuneli mēģināja no Gazas joslas iekļūt Izraēlā. Viens palestīnietis nogalināts, bet pārējiem izdevies aizbēgt.

Vēl četri karavīri zaudējuši dzīvību, sprāgstot mīnai pie Gazas joslas robežas, un viens karavīrs gājis bojā, kad viņa tankam trāpījusi prettanku raķete.

Tikmēr ANO ģenerālsekretārs Bans Gimuns paudis bažas par saņemtajām ziņām, ka Izraēlas lidmašīnas izkaisa pār Gazas joslu skrejlapas, kurās iedzīvotāji aicināti pamest savas mājas un doties uz Gazas pilsētu.

Bans norādīja, ka savu māju pamešana palestīniešiem radīs tikai vēl lielākas ciešanas, piebilstot, ka ANO nepietiek resursu, lai atbalstītu tik lielu bēgļu skaitu.

Palestīniešu prezidents Mahmuds Abass pirmdienas vakarā aicināja pārtraukt “slaktiņu, kas tiek īstenots pret palestīniešu tautu Gazas joslā”.

“Šī šausmīgā un neglītā agresija pret mūsu tautu Gazā ir jāizbeidz,” paziņoja Abass.

Izraēlas premjerministrs Benjamins Netanjahu savukārt pirmdien aicināja izraēliešus gatavoties ilgstošai kampaņai Gazas joslā un paziņoja, ka armija pastiprinās operāciju pret palestīniešu kaujiniekiem, kas no Gazas joslas ar raķetēm apšauda Izraēlu.

Viņš solīja, ka Izraēla nepārtrauks cīņu, kamēr viss pazemes tuneļu tīkls nebūs iznīcināts, un pieprasīja, lai starptautiskā sabiedrība uzstāj uz Gazas joslas demilitarizāciju.

Izraēlas aizsardzības ministrs Moše Jalons paziņoja, ka sauszemes operācija, kas vērsta uz tuneļu iznīcināšanu, tika pabeigta tuvāko dienu laikā.

Saskaņā ar armijas sniegto informāciju uzspridzināti jau 17 no 31 tuneļa, par kuru esamību zina Izraēlas armija.

Izraēlas trīs nedēļas ilgajā militārajā uzbrukumā Gazas joslai nogalināti jau vairāk nekā 1120 palestīniešu, pārsvarā mierīgie iedzīvotāji, bet 6000 ievainoti. Izraēlas pusē konflikta gaitā dzīvību zaudējuši 53 karavīri un trīs civiliedzīvotāji.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl