Izraēla atcēlusi teju visus Covid-19 ierobežojumus

8 komentāri
Izraēla atcēlusi teju visus Covid-19 ierobežojumus
AFP/SCANPIX

Izraēlā tiek atcelti teju visi koronavīrusa pandēmijas dēļ valdības ieviestie ierobežojumi, valstī vairāku mēnešu garumā turpinot kristies inficēšanās un smagu saslimšanas gadījumu skaitam.

Vienlaikus tiks apturēta tā dēvēto zaļo pasu noteikumu darbība, otrdien pavēstīja Veselības ministrija. Tas nozīmē, ka turpmāk sabiedriskās institūcijas būs atvērtas kā vakcinētiem, tā nevakcinētiem cilvēkiem. Lai šādās iestādēs iekļūtu, vakcinācijas sertifikāts vairs nebūs jāuzrāda.

Lasi vēl – Epidemiologs: Saslimstība ar Covid-19 ir pārāk augsta un vakcinēto pārāk maz, lai atceltu kādus ierobežojumus nevakcinētajiem

Līdz ar to ierobežojumi attiecībā uz apmeklētāju skaitu pasākumos, veikalos un restorānos cita starpā tiks atcelti. Tiesa gan, prasība valkāt maskas telpās vēl kādu laiku būs spēkā. Zināmas prasības, ieceļojot Izraēlā, arī turpmāk tiks saglabātas.

Valsts ar deviņiem miljoniem iedzīvotāju veiksmīgi īsteno 19. decembrī uzsākto vakcinācijas kampaņu. Pēdējo mēnešu laikā jaunu inficēšanās un smagu slimības gadījumu skaits strauji sarucis.

Svētdien jaunu inficēšanās gadījumu skaits bija mazākais gada laikā. Reģistrēti tikai četri jauni inficēšanās gadījumi.

Vēl mazāks inficēšanās gadījumu skaits bija tikai 2020. gada marta sākumā – globālās pandēmijas pirmajā posmā. Paralēli progresam vakcinācijas procesā valdība sāka pakāpeniski mīkstināt ierobežojumus.

8 komentāri