Izraēla atbild Gazas uzbrukumiem ar plašiem uzlidojumiem

0 Komentāru
Izraēla atbild Gazas uzbrukumiem ar plašiem uzlidojumiem
ZUMAPRESS/SCANPIX

Reaģējot uz pirmdien no Gazas joslas izšauto raķeti, kas piezemējās vien dažus kilometrus no Telavivas, Izraēlas drošības spēki apšaudījuši vairākus islāmistu grupējumam “Hamas” svarīgus objektus.

Sociālajā tīklā “Twitter” publicētajos video kadros attēloti Izraēlas armijas uzlidojumi – sākumā filmēti skati, kā līdz pamatiem sagrauts “Hamas” augstākā līdera Ismaila Hanijas birojs. Vienā no triecieniem sagrauta arī daudzstāvu ēka Gazas centrā, kur, kā apgalvo Izraēlas armija, atradās “Hamas” militārās izlūkošanas birojs.

Nakts laikā Izraēlas puse apturēja arī daudzas no Gazas joslas izšautas raķetes.

Pirms uzlidojumiem cilvēki Gazas joslā brīdināti par Izraēlas plāniem.

Savukārt pašā Izraēlā lielajās pilsētās atvērtas bumbu patversmes un civilās aizsardzības amatpersonas atcēla sporta pasākumus un apturēja sabiedrisko transportu valsts dienvidos.

“Mēs zinām, ka “Hamas” attīsta savu raķešu arsenālu, un viņi to dara ar vienu ļoti, ļoti skaidru mērķi – tā ir teroristiska organizācija, kas mūs vēlas nogalināt. Šī raķete bija ar iespaidīgu trajektoriju, un mēs zinām, no kurienes tā tika palaista,” akcentē Izraēlas armijas pārstāve Libija Veisa.

Naktī īsā laika periodā no Gazas joslas pret Izraēlu izšautas aptuveni desmit raķetes. Vairākās vietās Izraēlas dienvidos bija dzirdamas gaisa trauksmes sirēnas. Vietējie mediji ziņo, ka Sederotā, Izraēlas dienvidos, raķete trāpījusi dzīvojamajai mājai, bet nav ziņu, ka būtu gājis bojā kāds cilvēks.

Izraēlas atbildi izsauca no Gazas joslas izšautā raķete, kas piezemējās 20 kilometrus no Telavivas centra. Tā izpostīja ģimenes māju, ievainojot septiņus cilvēkus. Valsts premjers Benjamins Netanjahu, kurš tolaik atradās vizītē ASV, savu viesošanos saīsināja un uzsvēra, ka Izraēla atbilstoši atbildēs uzbrukumiem.

Video: Izraēla atbild Gazas uzbrukumiem

0 Komentāru