Izplatīts brīdinājums par lavīnas draudiem Alpos

1 komentārs
Izplatīts brīdinājums par lavīnas draudiem Alpos
PIXABAY

Brīdinājumu par lavīnas draudiem amatpersonas šodien izplatījušas Alpu kalnu ziemeļu nogāzē. Bīstama situācija pēc intensīvās snigšanas aizvadītajās dienās izveidojusies daudzviet Vācijā, Austrijā un Šveicē.

Vācijas policija šodien apstiprinājusi, ka jau pieredzēta lavīna, kas prasījusi pirmo upuri. Kalnos Austrijas pierobežā lavīnā vakar gājusi bojā kāda divdesmitgadīga slēpotāja. Viņa bijusi kopā ar vēl pieciem slēpotājiem, kuri nav cietuši. Par to, ka izveidojusies bīstama situācija brīdina arī slēpošanas instruktori.

“Laika apstākļu dēļ jau ir radusies bīstama situācija, jo sasnidzis daudz sniega. No vienas puses mēs vēlamies, lai ir svaigs sniegs, bet no otras puses, ja īsā laikā sasnieg ļoti daudz, tas rada draudus,” teic slēpošanas instruktors Martins Kafers.

Aptuveni 14 000 mājsaimniecību Austrijā palikušas bez elektrības. Slēgti atsevišķi ceļi un dzelzceļa līnijas. Lielā sniega daudzuma dēļ vilcienu satiksme svētdien ir paralizēta arī Vācijas dienvidos, kur daudzviet uz sliedēm sakrituši sniega svara nolauztie koki.

Lai gan tiek izmantoti visi resursi, lai nodrošinātu vilcienu kustības atsākšanos, nav zināms, cik daudz laika tas prasīs. Nelabvēlīgajos laika apstākļos reģionā ir traucēta arī avio satiksmes. Vācijas sinoptiķi prognozē, ka līdz pirmdienai atsevišķos rajonos sniega sega palielināsies vēl par 40 centimetriem.