1 komentārs

Bet viesuļvētra ”Irma” jau kļuvusi par ilgāko augstākās intensitātes ciklonu, kāds jebkad reģistrēts, un vētra vēl nemaz negrasās apstāties. Reģistrēti jau pirmie bojāgājušie Karību salās. Arī Floridā cilvēkus jau pārņēmusi panika. Tur ”Irmas” ierašanās gaidāma nedēļas nogalē. Par Floridā redzēto TV3 Ziņām pastāsta tur dzīvojošais latvietis Jēkabs Dambergs.

Viesuļvētra “Irma”, kas plosās Karību jūras salās, spējusi jau vairāk nekā 30 stundas saglabāt vēja ātrumu 82 metri sekundē, kas padara to par ilgāko augstākās intensitātes ciklonu, kāds jebkad reģistrēts. Turklāt meteorologi prognozē, ka tā turpinās būt tikpat spēcīga līdz pat brīdim, kad tā sasniegs Bahamas.

Līdz šim ”Irma” ir prasījusi vismaz desmit cilvēku dzīvību un tūkstošus atstājusi bez mājām. Francijas prezidents Emanuels Makrons pēc krīzes sanāksmes Iekšlietu ministrijā brīdināja, ka upuru skaits būs “skarbs un nežēlīgs” un ka vētras nodarītais posts Senmartēnas un Senbartelmī salās ir ievērojams.

“Ir pāragri spriest par upuru skaitu. Skaidrs, ka esam daudz zaudējuši un visa nācija ir šokā. Ar premjerministru mums vakar bija pirmā tikšanās, lai tiktu galā ar šo krīzes situāciju,” saka Francijas prezidents Emanuels Makrons.

Nodarīti milzīgi postījumi arī Senmartēnas salas Nīderlandes daļai, tostarp sagrauta arī lidosta un osta, padarot Nīderlandei piederošo salas daļu nepieejamu. “Mums ir ar ēdienu un ūdeni pārpildītas lidmašīnas. Ar to varētu pietikt turpmākajām piecām dienām. Mēs darām visu, kas mūsu spēkos, lai sniegtu nepieciešamo palīdzību,” citēts Nīderlandes iekšlietu ministrs Rolands Plasterks.

Tāpat arī ”Irma” virzās uz ASV Floridas štatu, no kurienes šodien evakuējies tur dzīvojošais latvietis Jēkabs Dambergs. “Cilvēki apkārt jau ļoti laicīgi sāka izpirkt veikalos pārtiku, it īpaši ilgi glabājamo, ko nevajag pagatavot, – konservus, maizi, čipsus,” viņš norādīja telefonintervijā TV3 Ziņām.

Jēkabs stāsta, ka Floridu cenšas pamest daudzi, lidmašīnas biļetes izpirktas vienā mirklī, tādēļ rindas veidojas arī benzīntankos, lai pamestu Floridas pussalu. “Es pats dodos uz Memfisu. Gribējās gan kaut kur tuvāk, bet visas viesnīcas ir rezervētas, grūti bija atrast naktsmītni, kur palikt vismaz tuvāko nedēļu. Jo viens ir tas, ka viesuļvētra atnāk un nodara postījumus, bet otrs – kad būs tāds stāvoklis, kad varēs atgriezties.”

Paredzēts, ka Floridu “Irma” sasniegs jau piektdienas vakarā un pārspēs viesuļvētru “Endrū”, kas Floridas štatu nopostīja pirms 25 gadiem.

TOP komentāri

  • Zvejnieks
    +1 +1 0

    Zvejnieks

    Tā ir cena, kas jāmaksā par kapitālismu! Daba pati cīnās pret civilizāciju.cik vēžinieki ir uz planētas,idiotu, cik "medūzu"!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm

Pavisam vienkārša recepte gardām maizītēm, kas būs pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem to krāsas dēļ. Un tie, kuriem bietes negaršo, nesatraucieties, jo bietes receptē galvenokārt pilda krāsošanas funkciju un to garša maizītēs teju nav jūtama.

Lasi vēl