Izmeklētāji uzsāk pārbaudi par lielāko ielaušanos “Facebook” datos

2 komentāri
Izmeklētāji uzsāk pārbaudi par lielāko ielaušanos “Facebook” datos
Foto: Reuters / LETA

Pēdējo dienu skandālā par miljoniem cilvēku “Facebook” datu izmantošanu jau atkāpies sociālā tīkla drošības departamenta vadītājs, bet šobrīd uz laiku no amata atstādināts skandālos ierautās datu vākšanas kompānijas direktors.

Mediji jau iepriekš ziņoja, ka firma “Cambridge Analytica” ieguvusi informāciju no 50 miljonu “Facebook” lietotāju profiliem, veicot lielāko ielaušanos šā sociālā tīkla datos, lai izstrādātu programmatūru vēlētāju izvēles prognozēšanai un ietekmēšanai vēlēšanās.

Tas, iespējams, nav saskaņā ar ASV vēlēšanu likumu. Eiropas un britu parlamenti par šo situāciju aicinājuši “Facebook” direktoru Marku Cukerbergu sniegt pierādījumus. Pats “Cambridge Analytica” šefs gan šajā lietā saskata uzbrukumu uzņēmumam.

“Mēs šeit saskatām koordinētu mediju uzbrukumu, kas ilgst jau ļoti ilgu laiku. Tā mērķis ir iedragāt kompānijas tēlu, jo mums bija kaut kāds sakars ar Donalda Trampa vēlēšanām,” atzīst “Cambridge Analytica” direktors Aleksandrs Nikss.

Pagaidām rit iekšējās izmeklēšanas gan sociālajā tīklā, gan datu vākšanas uzņēmumā. Taču savu izpēti uzsākusi arī ASV Federālā tirdzniecības komisija.

2 komentāri