Izmeklētāji mēģina noskaidrot Parīzes Dievmātes katedrāles ugunsgrēka izcelšanos

2 komentāri
Izmeklētāji mēģina noskaidrot Parīzes Dievmātes katedrāles ugunsgrēka izcelšanos
AFP/SCANPIX

Francijas izmeklētāji otrdien, 16. aprīlī, izvaicājuši celtniekus, kas bija iesaistīti Parīzes Dievmātes katedrāles renovācijas darbos, mēģinot noskaidrot postošā ugunsgrēka avotu.

Pastāv aizdomas, ka ugunsgrēks izcēlies renovācijas darbu dēļ. Ugunsgrēks sācies vietā zem sastatnēm.

Izmeklētāji naktī izvaicājuši aculieciniekus un sākuši sarunas ar piecu dažādu celtniecības kompāniju darbiniekiem, kas strādāja katedrālē, pavēstīja prokurors Remī Eics.

“Nekas nenorāda, ka tā bija tīša rīcība,” reportieriem pavēstīja Eics, piebilstot, ka lietai piesaistīti 50 izmeklētāji.

Francijas varasiestādes ugunsgrēku Parīzes Dievmātes katedrālē izmeklē kā nejaušu aizdegšanos un citas versijās nav izvirzījušas.

Ugunsgrēka dzēšanā bija iesaistīti aptuveni 400 ugunsdzēsēji un pēdējos uguns perēkļus izdevās likvidēt otrdienas rītā 15 stundas pēc ugunsgrēka izcelšanās.

Iepriekš jau vēstīts, ka pirmdienas, 15. aprīļa, pēcpusdienā izcēlies ugunsgrēks slavenajā Parīzes Dievmātes katedrālē, liesmām apņemot tās jumtu un ugunsgrēka rezultātā sabrukusi katedrāles torņa smaile.

Dienu pēc ugunsgrēka Parīzes Dievmātes katedrāles iekšienē redzams, kādus postījumus vēsturiskajai ēkai nodarījušas liesmas. Ugunsdzēsējiem izdevies izglābt 850 gadus senās būves akmens pamatstruktūru, taču liesmas iznīcinājušas jumtu un citas katedrāles būvdetaļas.

Arī Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (“Jaunā Vienotība”) telefonsarunā ar Francijas vēstnieci Latvijā Odili Supizonu piedāvājis Latvijas palīdzību un atbalstu Parīzes Dievmātes katedrāles restaurēšanā.

2 komentāri