Izmeklēšana: Trampa komanda nav sadarbojusies ar Krieviju

1 komentārs
Izmeklēšana: Trampa komanda nav sadarbojusies ar Krieviju
AFP/SCANPIX

ASV īpašā prokurora Roberta Millera ziņojumā secināts, ka ASV prezidenta Donalda Trampa kampaņas cilvēki nav sadarbojušies ar Krieviju, lai ietekmētu prezidenta vēlēšanas 2016. gadā. Par to svētdien paziņoja ASV Tieslietu ministrija.

Millers piektdien pabeidza divus gadus ilgušo izmeklēšanu par Krievijas iejaukšanos 2016. gada ASV prezidenta vēlēšanās un iesniedza savu ziņojumu Tieslietu ministrijai.

Ziņojuma saturs ir konfidenciāls, un tieslietu ministrs Bils Bars, kuram tas tika iesniegts piektdien, Kongresam pagaidām izklāstījis ziņojuma kopsavilkumu. Atbilstoši tam izmeklēšanā nav atrasti pierādījumi, ka Trampa priekšvēlēšanu kampaņas komanda būtu koordinējusi vai sadarbojusies ar Krieviju 2016. gada ASV prezidenta vēlēšanu ietekmēšanā.

Savu paziņojumu nekavējās sniegt arī Tramps, nosodot, ka šāda izmeklēšana vispār notikusi.

“Kauns, ka mūsu valstij tas bija jāpiedzīvo. Godīgi sakot, kauns, ka prezidentam bija kas tāds jāpiedzīvo pat pirms manas ievēlēšanas. Šis bija nelikumīgs mēģinājums mani aizvākt, kas izgāzās. Cerams, ka kāds palūkosies, ko otra puse sastrādāja. Tātad īsumā – pilnīga attaisnošana, nekādas sadarbības, nekādas ietekmēšanas. Paldies! Liels paldies!” sacīja Tramps.

Kopsavilkumā nav izdarīts arī secinājums, vai notikusi izmeklēšanas kavēšana. ”Lai gan šajā ziņojumā nav secināts, ka prezidents pastrādājis noziegumu, tas arī neattaisno viņu,” teikts kopsavilkumā.

Bars norādījis, ka pierādījumi nav pietiekami, lai varētu secināt, ka prezidents ir pastrādājis noziegumu, proti, kavējis izmeklēšanu.

1 komentārs