Komentāri
Izlūkdienesti: teroristi spēj portatīvajos datoros ievietot sprāgstvielas tā, ka tās paliek nepamanītas
Foto: AFP / LETA

Kļuvis zināms, kāpēc Lielbritānija un ASV ieviesušas ierobežojumus elektroiekārtu pārvadāšanai pasažieru lidmašīnās. ASV izlūkdienesti atklājuši, ka teroristiskās organizācijas attīstījušas tehnoloģijas, kas ļauj portatīvajos datoros ievietot sprāgstvielas tā, lai tās paliek nepamanītas, veicot drošības pārbaudes lidostās.

Tādas teroristiskās organizācijas kā “Islāma valsts” vai “Al Qaeda” iemācījušās, kā lidmašīnās ienest sprāgstvielas tā, lai tās paliek nepamanītas lidostu drošības dienestiem. Pēc vairāku mēnešu izmeklēšanas to secinājuši ASV izlūkdienesti un drošības iestādes, tā ziņo CNN.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Teroristi attīstījuši tehnoloģijas, kas ļauj portatīvajos datoros un citās elektroierīcēs ievietot sprāgstvielas, ko nav iespējams atklāt lidostu drošības pārbaužu laikā.

Tāpēc pagājušajā nedēļā ASV varasiestādes aizliedza ienest par mobilajiem tālruņiem lielākas elektroierīces, piemēram, portatīvos datorus, planšetdatorus un DVD atskaņotājus lidmašīnās, kas uz ASV lido no astoņām valstīm Tuvajos Austrumos un Ziemeļāfrikā. Līdzīgu aizliegumu, kas attiecas uz sešām šī reģiona valstīm, ir ieviesusi arī Lielbritānija.

Aizliegums attiecas tikai uz rokas bagāžu. Reģistrētajā bagāžā, kas tiek nodota pirms iekāpšanas lidmašīnā, elektroierīces ļauts pārvadāt bez ierobežojumiem.

Valstis, kurās aizliegums ir spēkā, jaunos ierobežojumus uzskata par diskriminējošiem. Jauno drošības prasību efektivitāti ir apšaubījusi, piemēram, Turcija, vēršot uzmanību, ka elektroierīcēs paslēptas sprāgstvielas teroristi nepamanīti lidmašīnā var ienest arī Eiropas lidostās.

“Drošības pasākumi ir jāievieš arī citās vietās. Terorists, kurš lido no Tuvajiem Austrumiem var kaitēt ASV, bet kurš var garantēt, ka tas nenotiks, lidojot no Frankfurtes? Neviens to nevar garantēt,” saka Turcijas transporta ministrs Ahmets Arslans.

Atspēkojot kritiku, ASV varasiestādes norādījušas, ka ierobežojumi ir spēkā valstīs ar augstāku terorisma draudu līmeni.

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl