Komentāri

No 2020. gada Ukrainā izglītība būs tikai ukraiņu valodā, un, kā raidījumam “900 sekundes” atzina Ukraina ārlietu ministrs Pavlo Kļimkins, izglītība ukraiņu valodā tautai “ir svarīga emocionālajā ziņā”.

“Tas ir arī jautājums par mūsu nacionālo drošību. Reakcijas ir dažādas. Ir daļa, kas uzskata, ka šis likums ir vērsts pret mazākumtautībām, bet liela daļa to atbalsta. Ideja par izglītību ukraiņu valodā nenozīmē, ka mēs tagad vēršamies pret nacionālajām minoritātēm un viņi nevarēs izglītoties savās valodās. Tātad – rumāņi, ungāri ari turpmāk varēs atsevišķus priekšmetus apgūt savās valodās. Protams, būs atsevišķas lietas, kas obligāti būs jāapgūst ukraiņu valodā. Pretējā gadījumā šie cilvēki ir diskriminēti. Viņi nevar iestāties Ukrainas universitātēs, viņi nevar iesaistīties sabiedriskajā dzīvē,” stāstīja ministrs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Noskaties visu interviju ar Ukrainas ārlietu ministru!

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 3

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl