Komentāri

No 2020. gada Ukrainā izglītība būs tikai ukraiņu valodā, un, kā raidījumam “900 sekundes” atzina Ukraina ārlietu ministrs Pavlo Kļimkins, izglītība ukraiņu valodā tautai “ir svarīga emocionālajā ziņā”.

“Tas ir arī jautājums par mūsu nacionālo drošību. Reakcijas ir dažādas. Ir daļa, kas uzskata, ka šis likums ir vērsts pret mazākumtautībām, bet liela daļa to atbalsta. Ideja par izglītību ukraiņu valodā nenozīmē, ka mēs tagad vēršamies pret nacionālajām minoritātēm un viņi nevarēs izglītoties savās valodās. Tātad – rumāņi, ungāri ari turpmāk varēs atsevišķus priekšmetus apgūt savās valodās. Protams, būs atsevišķas lietas, kas obligāti būs jāapgūst ukraiņu valodā. Pretējā gadījumā šie cilvēki ir diskriminēti. Viņi nevar iestāties Ukrainas universitātēs, viņi nevar iesaistīties sabiedriskajā dzīvē,” stāstīja ministrs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Noskaties visu interviju ar Ukrainas ārlietu ministru!

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl