Izdevies identificēt lielāko daļu Krievijas aviokatastrofas upuru

Komentāri
Izdevies identificēt lielāko daļu Krievijas aviokatastrofas upuru
Sputnik/LETA

Desmitiem glābēju un izmeklētāju turpina pārmeklēt vietu, kur nedēļas nogalē avarēja Krievijas aviokompānijas ”Saratov Airlines” lidmašīna ar 71 cilvēku uz klāja. Tikmēr Orskas lidostā, kur lidmašīnai vajadzēja piezemēties, ieradušies bojāgājušo pasažieru tuvinieki.

Lidostā pie sienas piestiprināts saraksts ar to pasažieru vārdiem un uzvārdiem, kurus atbildīgajām institūcijām izdevies identificēt. Tiesa, vēl 12 no kopumā 65 pasažieriem nav atpazīti. Tikmēr Krievijas prezidents Vladimirs Putins pasūtījis īpašu komisiju, lai noskaidrotu, kas izraisīja “Saratov” aviosabiedrības lidmašīnas katastrofu.

Izmeklētāji turpina analizēt informāciju, kas iegūta no lidmašīnas datu reģistratoriem. Pagaidām plašāka informācija netiek atklāta. Zināms vien tas, ka tiek izskatītas trīs sākotnēji izvirzītās versijas. Avāriju izraisīja sliktie laikapstākļi, pilotu kļūda vai lidmašīnas tehniskais stāvoklis. Lidmašīna “An-148” svētdien, 11. februāra, pēcpusdienā ar 65 pasažieriem un 7 apkalpes locekļiem devās ceļā uz Orskas pilsētu Urālu dienviddaļā, taču nogāzās tikai dažas minūtes pēc pacelšanās no lidostas Maskavā. Visi uz lidmašīnas borta esošie cilvēki gāja bojā.

Jau vēstīts, ka publicēts Krievijas aviokatastrofas upuru saraksts – tostarp ir arī bērni un jaunieši.

Kas zināms par notikušo aviokatastrofu?

  • aviokompānijas ”Saratov Airlines” lidmašīna ”Antonov An-148” bija ceļā no Maskavas Domodedovas lidostas uz Orsku;
  • neilgi pēc izlidošanas lidmašīna pazuda no radariem un pēc tam avarēja Ramenskas reģionā, netālu no Maskavas;
  • lidaparātā atradās 65 pasažieri un seši apkalpes locekļi;
  • avārijā gājis bojā 71 cilvēks;
  • lidmašīnu vadījis pieredzējis pilots;
  • notikuma vietā strādā simtiem izmeklētāju un glābēju.

Jau vēstīts, ka Krievijas pasažieru lidmašīnas avārijā netālu no Maskavas svētdien gājis bojā 71 cilvēks.

Notikuma vietā turpina strādāt simtiem glābēju un izmeklētāju, lai atrastu visu pasažieru mirstīgās atliekas un noskaidrotu avārijas iemeslus. Darbu apgrūtina sliktie laikapstākļi un tas, ka lidmašīnas daļas pēc trieciena izmētātas aptuveni kilometra rādiusā.

Tāpat jau vēstīts, ka Krievijas varasiestādes pieļauj vairākas versijas, kādēļ notikusi lidmašīnas katastrofa.

Aviokompānijas ”Saratov Airlines” lidmašīna ”Antonov An-148” bija ceļā no Maskavas Domodedovas lidostas uz Orsku, kas atrodas netālu no Krievijas robežas ar Kazahstānu.

Pasažieru lidmašīna avarējusi Ramenskas reģionā, netālu no Maskavas

Lasi vēl