Izbijuša policista dārzā Salvadorā atrasti dučiem nogalinātu cilvēku līķu

0 Komentāru
Izbijuša policista dārzā Salvadorā atrasti dučiem nogalinātu cilvēku līķu
REUTERS/SCANPIX

Bijušā policista mājās Salvadorā tika atklātas vismaz 24 cilvēku mirstīgās atliekas, vēsta “BBC News”.

Kapi var saturēt līdz pat 40 ķermeņiem, no kuriem lielākā daļa, domājams, ir sievietes vai meitenes, paziņojušas amatpersonas. Visu ķermeņu izrakšana varētu aizņemt vēl mēnesi.

Policija uzskata, ka atklājums atklāj slepenu slepkavības ciklu, kas darbojas vairāk nekā desmit gadus.

Salvadorā ir viens no Latīņamerikā augstākajiem femicīda gadījumiem – sievietes vai meitenes slepkavības viņas dzimuma dēļ.

51 gadu vecais Hugo Ernesto Osorio Čavess šomēnes tika aizturēts Halčapā par 57 gadus vecas sievietes un viņas 26 gadus vecās meitas nogalināšanu. Bijušais virsnieks, kurš iepriekš tika izmeklēts par dzimumnoziegumiem, atzinās pāra nogalināšanā. Bet, kad kriminālistikas komandas pārmeklēja viņa māju apmēram 78 kilometrus uz ziemeļiem no galvaspilsētas San Salvadoras, viņi atrada vismaz septiņas bedres, kurās atradās ķermeņi, no kuriem daži, iespējams, tika apglabāti jau pirms diviem gadiem.

Varas iestādes paziņoja, ka atklājums liecina par slepkavības cikla esamību, kas varētu ilgt desmit gadus.

Saistībā ar notikušo vismaz 10 cilvēkiem tiek izvirzītas apsūdzības.

Starp aizdomās turētajiem ir bijušie policisti, bijušie karavīri un cilvēku kontrabandisti, par Salvadoras nacionālās civilās policijas direktora vēstīto ziņo laikraksts La Prensa.

Salvadoras nacionālās civilās policijas direktors apgalvoja, ka Osorio Čavess, iespējams, ir nogalinājis cilvēkus jau desmit gadus.

“Viņš mums teica, ka sociālajos tīklos atrada upurus un viņus meklēja, pievilinot viņus ar sapni par Ameriku,” “Associated Press” citēja policijas amatpersonas teikto.

Prokurori apgalvo, ka upuru vidū var būt arī deviņu, septiņu un divu gadu vecas meitenes, vēsta “AP”.

Salvadora ir vismazākā, bet visblīvāk apdzīvotā valsts Centrālamerikā, kura robežojas rietumos ar Gvatemalu, bet ziemeļos un austrumos ar Hondurasu. Salvadorā pagājušajā gadā reģistrētas 70 sieviešu slepkavības. Policijas dati liecina, ka 2019. gadā to bija 111. Saskaņā ar brīvprātīgo cilvēku, kas sniedz palīdzību, grupu teikto, koronavīrusa pandēmijas laikā Latīņamerikā vardarbība pret sievietēm pastiprinājusies.

0 Komentāru