Izbeigta krimināllieta pret aizturēto “Meduza” žurnālistu Golunovu

Pievienot komentāru
Izbeigta krimināllieta pret aizturēto “Meduza” žurnālistu Golunovu
SPUTNIK/SCANPIX

Krievijas iekšlietu ministrs Vladimirs Kolokoļcevs otrdien, 11. jūnijā, paziņoja, ka pieņemts lēmums aizturēto “Meduza” žurnālistu Ivanu Golunovu atbrīvot no atbildības un izbeigt krimināllietu pret viņu.

Šāds lēmums pieņemts saistībā ar to, ka nav pierādīta viņa vaina.

Pēc ministra teiktā, jau šodien žurnālists tiks atbrīvots no mājas aresta.

Golunovs, kurš strādā Rīgā bāzētajā krievu tīmekļa medijā “Meduza”, tika aizturēts pagājušajā ceturtdienā Maskavā, un viņam tika izvirzītas apsūdzības mēģinājumā tirgot narkotikas, par ko draud 10 līdz 20 gadu cietumsods, un sestdien viņam noteikts pirmstiesas drošības līdzeklis mājas arests.

Izmeklētāji skaidroja, ka Golunovs esot mēģinājis pārdot narkotisko vielu mefedronu. Golunovs uzstāj, ka divas paciņas ar nezināmu vielu viņam “piesviestas”.

Otrdien kļuvis zināms, ka uz iepakojumiem, kas it kā atrasti pie Golunova nav atrasti viņa pirkstu nospiedumi.

Kā norāda “Meduza”,  Golunovs  Krievijā ir viens no pazīstamākajiem pētnieciskajiem žurnālistiem.

Lasi vēlPie Krievijas vēstniecības aizvadīts pikets ”Meduza” žurnālista Golunova atbalstam

“Mēs esam pārliecināti, ka Ivans Golunovs nav vainīgs, turklāt mums ir pamats uzskatīt, ka  Golunovs  tiek vajāts saistībā ar viņa darbību žurnālistikā,” teikts medija ģenerāldirektores Gaļinas Timčenko un galvenā redaktora Ivana Kolpakova paziņojumā.

Žurnālistam pēdējo mēnešu laikā draudēts, un “mēs zinām, kura gatavotā teksta dēļ tas notika, nojaušam, kas bija draudētāji”, norāda  Golunova  kolēģi, solot, ka rūpīgi sekos visām likumsargu darbībām šajā lietā.

Golunovs portālam “Meduza” rakstījis par Maskavas mērijas publiskajiem iepirkumiem, kā arī atkritumu un apbedīšanas biznesu.