Itālijas zīmols “Gucci” turpmāk pilnībā atteiksies no kažokādu izmantošanas

Pievienot komentāru
Itālijas zīmols “Gucci” turpmāk pilnībā atteiksies no kažokādu izmantošanas
Foto: Reuters

Itālijas modes nams “Gucci” nolēmis pilnībā atteikties no kažokādu izmantošanas un meklēt citas alternatīvas. Šādu soli veicinājis pieaugošais spiediens no dzīvnieku tiesību aktīvistiem, kā arī jaunās paaudzes klientu prasības.

Slavenais Itālijas zīmols “Gucci” ilgu laiku ir bijis slavens ar elegantiem kažokādu mēteļiem, bet vēl pirms pāris gadiem piesaistīja dzīvnieku tiesību aizstāvju uzmanību ar mokasīniem un somiņām, kuros izmantoti ķenguru kažoka elementi. “Gucci” kažoki līdz šim bija starp uzņēmuma ekskluzīvākajām precēm, to cenām nereti pārsniedzot 40 tūkstošus eiro.

Foto: “Gucci” modes skate

Tagad zīmols nācis klajā ar paziņojumu, ka pievienojas no kažokādām brīvām modes kompānijām. Visu savu esošo produkciju, kurā izmantotas kažokādas, “Gucci” pārdos labdarības izsolē un vairs pie šā materiāla neatgriezīsies.

“Gucci” norāda, ka jau 2018 gada pavasara vasaras kolekcijās kažokādas vairs netiks izmantotas – šāda vienošanās panākta ar modes nama radošo direktoru Alesandro Mikeli, kura vadībā pēdējo divu gadu laikā zīmols piedzīvojis strauju izaugsmi, piesaistot gados jaunu pircēju uzmanību un vairojot pārdošanas apjomus.

dzīvnieku tiesību aktīvisti atzinīgi novērtējuši “Gucci” paziņojumu, paužot cerību, ka šim solim sekos arī citi modes nami.